304 Op een ander gebied heeft de Federatie ook blijk gegeven de tijd te verstaan. Het diploma van landmeettechnicus N.L.F. heeft reeds een goede naam verworven. Thans worden bovendien examens afgenomen voor landmeetkundig rekenaar, waarvoor zich dit jaar drie candidaten hebben opgegeven. Voor het eveneens ingestelde examen van landmeet kundig tekenaar hebben zich geen candidaten gemeld, vermoedelijk om dat de tijd van voorbereiding hiervoor te kort is geweest. Ik geloof góed te doen op dit ogenblik de examencommissie die zoveel werk op zo voortreffelijke wijze geheel belangeloos heeft verricht onze dank te brengen. Het congres dat U nu bijwoont is weer anders ingericht dan die van de laatste jaren. Ditmaal heeft het hoofdbestuur enige deskundigen verzocht over een door het hoofdbestuur gekozen onderwerp rapporten uit te brengen, die in de commissievergaderingen in bespreking worden gebracht. Mogen deze besprekingen vruchtbaar zijn. Het ligt in de lijn van de Federatie dat wij nader kennis maken met allen die eigenlijk uit de aard van hun werkzaamheden bij ons horen. Op het vorige congres waren het de mijnmeters die zich in de perspon van Prof. Grond aan ons voorstelden. Het verheugt ons dat enkelen de kennismaking zo goed is bevallen dat zij lid zijn geworden van de N.L.F. Vandaag zal de heer Verstelle ons in contact brengen met de hydrografie. Aansluitend aan het congres zal door ongeveer zestig deelnemers de geodetische week te Delft worden bijgewoond. Prof. Tienstra zal nog enige wijzigingen in het programma bekend maken. Met deze mededelingen wil ik het congres openen. 2. Naar aanleiding van het jaarverslag vestigt de voorzitter de aandacht op het congres te Lausanne en de vergadering van de Belgische Unie te Charleroi. Hij spreekt de wens uit dat velen deze bijeenkomsten zullen bezoeken, daar contact met het buitenland zeer nuttig is. De verslagen van de secretaris en de penningmeester worden onder dankzegging aan de betrokken functionarissen goedgekeurd. De kascommissie, bestaande uit de heren A. W. Goetmakers en G. C. ter Beeke, die de kas in orde bevond, wordt eveneens dank gebracht voor haar werk. 3. De redactie wordt bij acclamatie herkozen. 4. Ten aanzien van de verkiezing van een secretaris stelt de voor zitter er prijs op te verklaren dat hij het zou toejuichen indien de huidige secretaris werd herkozen. De vergadering betuigt met de woor den van de voorzitter haar instemming, zodat de heer G. F. Witt wederom voor drie jaren het secretariaat zal waarnemen. 5. De voorzitter betoogt dat het overbodig is het voorstel Prof. J. M. Tienstra tot ere-voorzitter van de N.L.F. te benoemen, te ver dedigen. Prof. Tienstra heeft door alles wat hij heeft gedaan voor de Federatie deze verdediging in de loop der jarSn zelf gevoerd. Ik zou de vergadering willen voorstellen de benoeming bij acclamatie goed te keuren, waarna ik Prof. Tienstra het ere-voorzitterschap der N.L.F. hoop aan te bieden. De vergadering betuigt met een krachtig applaus haar instemming met het voorstel. Vervolgens zet de voorzitter in een

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 50