Literatuuroverzicht 310 van de Vereniging voor K. en L. bestond uit formulieren en nomo- grammen, behorende bij de H.T.W., en uit enkele boekwerken. Ik zei reeds, dat het congres voortreffelijk was georganiseerd. Ook in het organiseren van excursies hebben onze gastheren zich ware meesters getoond en de officiële ontvangsten die het congres te beurt vielen, waren van de meest aangename aard. Het begon al met de glo rieuze ontvangst door het Gemeentebestuur van Lausanne in de tuin van de Stadsschouwburg, uitstekend geslaagd, dank zij de medewerking van het fraaie weer en van de uitnemende zang van een Zwitsers a capella koortje. Dan de volgende late namiddag een boottocht over het meer van Genève met een bezoek aan het eeuwenoude Chateau de Ohillon, waar wij opnieuw van uitstekende zang en dans konden ge nieten en waar - bij kaarslicht rijkvoorziene buffetten tot het ge bruik van verversingen noodden. Op de middag van de 25ste Augustus brachten de congressisten een bezoek aan Genève, waar met autobussen een tocht door de stad werd gemaakt, waar het Volkenbondspaleis werd bezichtigd en waar wij in de gemeentelijke schouwburg officieel werden ontvangen door de auto riteiten van het kanton en van de stad Genève. De vierde congresdag waren de deelnemers in de gelegenheid een excursie naar Bern mede te maken, waar, groepsgewijze, bezoeken werden gebracht aan kartografisohe en fotogrammetrische instellingen, aan kadastrale bureaux of aan de instrumentenfabriek van de firma Iiaag-Streit. En dan, ten slotte, op de avond van de laatste congresdag het officiële diner met veel te veel toespraken, gevolgd door een geanimeerd bal, dat tot laat in de nacht, of laat ik liever zeggen vroeg in de morgen voortduurde. Moge in de vier jaren die op dit congres, waar zoveel relaties werden aangeknoopt en verstevigd, volgen, de F.I.G. in haar streven naar internationale samenwerking op landmeetkundig, gebied nuttig werk verrichten. Het volgende congres, dat in 1955 in Frankrijk bijeenkomt, zal er wel bij varen. N. D. Haasbroek J. K. Timmer: Planimetrie, 345 blz, 15 X 23 cm, prijs ing. 11,25, geb. 12,75. W. J. Thieme Cie, Zutphen 1948. Dit leerboek is uitgegeven als vijfde druk van het Leerboek der Vlakke Meetkunde deel IV door Derksen en De Laive. In tegen stelling met de daaraan voorafgaande delen, schoolboeken, is boven genoemd werk als leerboek voor volwassenen bedoeld, speciaal voor hen die studeren voor de akte wiskunde L.O. Een systematische behandeling van de stof die in schoolboeken te vinden is zal men hier niet aantreffen; de lezer wordt geacht deze kennis tot zijn beschikking te hebben. Het boek is in vier afdelingen verdeeld. De eerste afdeling, het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 56