Tweede examen voor tekenaar van het kadaster (1947) Berichten 313 waterafvoer, weerstandscoëfficient, verhang, bodembreedte en water diepte, bij bepaalde taludsverhouding. In het grafiekenalbum, samengesteld in 1936 door J. L. Breeman, technisch hoofdambtenaar bij de Cultuurtechnische Dienst in Neder land, dat o.a. wordt gebruikt voor berekening van waterlopen bij de ruilverkaveling, treft men in groep D een bundel grafieken aan die de betrekking aangeven tussende waterafvoer, het verhang, de bodem breedte en de waterdiepte, bij bepaalde taludsverhouding en weer standscoëfficient (naar de formule van Bazin). Trüeb heeft dus één veranderlijke meer in zijn grafiek opgenomen dan Breeman. Arnhem, Juli 1949. C. Krombeen Vervolg van bis. ijp) Grootteberekening (tijd 3 uur) Bereken de grootten van de percelen 723 tot en met 725. De voet- punten van de loodlijnen zijn nauwkeurig. Kadaster en Hypotheken in Nederland Overleden te 's-Gravenhage op 25-IX-1949 in de ouderdom van 71 jaar de oud-Landmeter P. D. T. Tee baal; te Apeldoorn op 14-X-1949 in de ouderdom van 58 jaar de Landmeter J. H. van Mameren. Eervol ontslagen m.i.v. 1-XI-1949 de Landmeter W. Jansma te Haarlem. Benoemd m.i.v. 1-XI-1949 tot hypotheekbewaarder te Alkmaar: Mr. O. R. E. Brunner. Verplaatst m.i.v. 1-IX-1949 de Landmeters H. P. K. Sanders van 's-Her- togenbosch naar Eindhoven Rvk en R. Jonkers van Zutphen naar Zwolle Rvk; m.i.v. 1-X-1949 de Landmeter E. Muller van Breda Rvk naar Zwolle Rvk; m.i.v. 1-TII-1950 de Landmeters K. Mantel van 's-Gravenhage naar Breda Rvk en H. L. van Gent van Almelo naar Utrecht Rvk.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 59