124 trale plans van de Gemeente Baar-le-Xassau, ter secretarie van die gemeente berustende, in welke stukken de beide in den hoofde dezes vermelde gemeenten voor het grootste gedeelte (zijn op genomen. 2e. Van de aenwijzende tafels en daer bij behoorende kadastrale plans van de gehuchten Castelre en Zondereygen, waar in het overige gedeelte der beide opgemelde gemeenten volkomen is vervat, en ter effectuering van dit werk, door de hoofd-admi- nistratie van het Kadaster in de Provincie Noord-Braband tot dat einde is verstrekt. 3e. Zullen geraadpleegd worden de leggers der grondeigendommen van bovengemelde gemeenten van den jare 1699 en 1700. 4e. Zullen van de eigenaren der geënclaveerde gronden, zoo veel mogelijk bewijzen van eigendom gevorderd worden, ten einde zoo wel het wezentlijk territoir als de ware grootte van ieder perceel te kennen. 5e. Zullen bij alle operatiën op het terrein de oudste en ter goeder naam staande ingezetenen der beide boven gemelde gemeenten en wel voornamelijk de oudste tiendpachters, worden geroepen, als zijnde door wederzijdsche partijen erkend, deze het beste met het territoir bekend te zijn. 6e. Zullen partijen, bij het ontmoeten van zoodanige parceelen voor welkers grenslijnen alle opsporing vruchteloos blijft en derhalven een verschil van meening te weeg brengt, dezelven naer beste weten en in der minne, doch altijd zooveel mogelijk in het bijzijn en de goedkeuring van den eigenaar, vereffenen." Waarna volgde de annex waarop de Heer Sassen doelde. Ten slotte werd in het proces-verbaal bepaald dat: „ten einde de scheidingen en splitsingen der parceelen te kennen de gronden der gemeenten Baar-le-Nassau en Baar-le-Hertog op de daartoe betrek kelijke kadastrale plans door twee verschillende coleuren zullen worden onderscheiden" en „dat de misstellingen, welke later mochten worden ontdekt in dit proces-verbaal te zijn ingeslopen, wederzijds zullen kunnen worden verbeterd, onder gehoudenheid nogtans, dat de partij, welke een verbetering verlangt of vordert, zijne eisch met duidelijke en wettige bewijzen vergezeld". Het dubium waarop de Heer Sassen zinspeelt, beperkt zich tot slechts enige percelen, ten opzichte waarvan geen wijziging is verzocht, vermoedelijk wegens het ontbreken van wettige en duidelijke bewijzen. In het Procés-Verbal descriptif de la delimitation entre les Royau- mes de Belgique et des Pays-Bays (annexe a la Convention de limites, conclue a Maestricht le 8 Aoüt 1843) wordt in artikel 90 ten aanzien van de gemeenten Baar-le-Duc (Belgique) et Baar-le-Nassau (Pays- Bas) bepaald: „par. 1. La limite, après avoir séparé la Commune de Poppel (B.) de celle d'Alphen (P.B.) rencontre, au point décrit a la fin de Partiele précédent le territoire composant les Communes de Baar-le-Duc et Baar-le-Nassau.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 126