RECHT EN ADMINISTRATIE 182 J. POLMAN, De inrichting van het Kadaster in de Nederlandse Antillen aanzienlijke correcties, aan de terrestrisc'he richtingen aan te brengen, veroorzaakt. Bepaalt men daarna de nieuwe hoeken a, en, als eerder, hieruit via een gemiddelde nieuwe richtingen uit het schilderij en vergelijkt men -deze met de terrestrisch gevonden richtingen, dan vindt men als richtingsverschillen in de zes punten van het middentafereel resp. 0,24 gr; 0,48; 1,110,27; 0,48; 1,64. Het blijkt dus dat de conclusie van Prof. Hallert, nl. dat op het middendeel van het schilderij een centrale projectie moet zijn toege past, ook na deze verbetering stand houdt. Hoofd van de Dienst van het Kadaster in de Nederlandse Antillen en Hypotheek bewaarder op Curasao Vervolg van jg. 1948, blz. 242) d. I. De inrichting van de administratie Vóór de inrichting van de kadastrale administratie wordt behandeld, is het wenselijk een kort overzicht te geven van de bestaande boek houding op de zakelijke rechten, de z.g. „hypothecaire boekhouding". In 1869 werd in de Nederlandse Antillen de nieuwe wetgeving in gevoerd en met de nieuwe wetgeving deden de hypotheekbewaarders en hun boekhouding hun intrede. Bij K.B. van 15 Augustus 1868, nr. 63, P.B. 1868, nr. 17, werd een instructie gegeven voor de hypo theekbewaarders en hun boekhouding. Hierin werden voorgeschreven de volgende registers 1. het dagregister A, 2. het register van inschrijvingen B, 3. het register van overschrijvingen C, 4. het register van Beslagen D, 5. het repertorium (overzichtsregister) E, 6. de alfabethische naamlijst F. Het repertorium is te vergelijken met het Algemeen Register van het Nederlandse Kadaster. Het is ingericht op naam en bevat een vol ledig overzicht van de in het dagregister geboekte stukken. Het register verwijst naar de registers B, C en D, terwijl het dagregister eveneens verwijst naar deze registers. De naamlijst is in boekvorm gehouden en verwijst naar deel en vak van het repertorium. Inmiddels is de naam lijst omgezet in een kaartsysteem. De oorspronkelijke naamlijst in boek- 1) Overleden op 22 Juni 1950.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 186