183 vorm wordt echter nog steeds bijgehouden, tot bij een wijziging van de instructie de afschaffing kan worden overwogen. Bij de inrichting van de administratie van het kadaster moest worden aangesloten bij de geldende boekhouding op de zakelijke rechten. Het repertorium kan pas vervallen, zodra de kadastrering van een geheel eiland is voltooid en de taak geheel kan worden overgenomen door de 'legger. Zo werd besloten tot invoering van de volgende registers 1. de kadastrale legger, 2. het percelenregister, 3. de kadastrale naamlijst in kaartvorm, 4. de staat 4, in registervorm, houdende mutaties van kadastrale per celen op grond van de in het dagregister geboekte stukken, 5- de staat 4, in registervorm, successie, houdende mutaties van ka dastrale percelen berustende op de ingediende memories van suc cessie, 6. de staat 5, in registervorm,betreffende de veranderingen in de grenzen van kadastrale percelen, 7. de staat 6, betreffende veranderingen binnen de grenzen van ka dastrale percelen, 8. het verwijzingsregister. 1. De kadastrale legger is ingericht overeenkomstig het Nederlandse model. Een belangrijk verschilpunt is echter, dat de gegevens be treffende de grondbelasting hierin niet voorkomen. De dienst van de grondbelasting, ressorterende onder de Inspectie van de Belas tingen, beschikt over eigen leggers, die, behalve de nodige kadastrale gegevens, de nodige kolommen bevat voor de vermelding van de belastinggegevens. De hierdoor in de legger van het kadaster ontstane ruimte werd gebruikt voor „vervolg tenaamstelling" zodat nimmer naar een overgeschreven stuk of een successiememorie be hoeft te worden verwezen. Bij de kadastrering wordt in de kolom men 11 en 12, waarvan het opschrift luidt: „Waaruit getrokken" verwezen naar het volgnummer van het verwijzingsregister. 2. het percelenregister vermeldt achter ieder perceel de oppervlakte, de plaats op de kaart, het artikel van de legger, het deel en vak van het repertorium, de hypothecaire inschrijvingen, de beslagen, de overgeschreven stukken waarin erfdienstbaarheden worden ver meld, alsmede de percelen waaruit ontstaan en waarin opgenomen. Bij de minuutpercelen wordt in de kolom „afkomst" verwezen naar het nummer van het verwijzingsregister. 3. de kadastrale naamlijst wordt gehouden in kaartvorm. Het materieel is hetzelfde als gebruikt wordt voor de naamlijst van de hypothecaire boekhouding. De kaart bevat kolommen die verwijzen naar het re pertorium en naar de legger. Beide kaartsystemen worden bijgehou den naarmate de kadastrering vordert. Zodra de kadastrering van een geheel eiland is voltooid, treedt de dan geheel complete ka dastrale naamlijst in de plaats van de „hypothecaire" naamlijst. Deze heeft dan zijn dienst vervuld en doet daarna alleen nog dienst, in-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 187