184 dien men gegevens wil nazien van vóór de invoering van het kadaster. 4 en 5. Het register 4 en register 4 successie komen overeen met de Nederlandse staat 73 en 73 successie, met dien verstande dat ook hier door het ontbreken van belastinggegevens de inrichting een voudiger kon zijn. 6. Het register 5 komt overeen met de Nederlandse staat 75, in ver eenvoudigde vorm. 7. Het register 6 is te vergelijken met de Nederlandse staat 75, con- troleursposten. 8. Het verwijzingsregister wordt samengesteld voor de kadastrering; men zou het kunnen noemen: het voorlopige kadaster. Van een te kadastreren blok wordt uit het beschikbare materiaal (kaarten, foto's, rooibrievenarchief) een overzichtskaartje samengesteld. Hierop komen voorde plaatselijke benamingen, de huisnummering, het jaar en het nummer van de meetbrieven, alsmede het volg nummer van het verwijzingsregister. Dit volgnummer zou men het voorlopig kadastraal nummer kunnen noemen. Dit kaartje wordt in het register getekend, geplakt of, bij zeer grote blokken, apart opgeborgen met verwijzing in het register naar het archief van kaar ten. In het register worden vermeldde oudste nummering van de vroegere grondbelasting, de latere huisnummering en tenslotte de huidige nummering. Voorts het volgnummer, de tenaamstelling vol gens de overgeschreven stukken, aangevuld met gegevens uit suc cessiememories en eventueel andere bronnen. Tenslotte deel en nummer van de laatste titel, de bezwaardheid alsmede het deel en vak van het repertorium. Indien een meetbrief van het perceel bestaat, worden datum en nummer vermeld alsmede de oppervlakte. Indien geen meetbrief bekend is, wordt een beknopte omschrijving van het perceel, ont leend aan overgeschreven stukken, vermeld. Voorts wordt mel ding gemaakt van erfdienstbaarheden, indien deze in een over geschreven stuk voorkomen. Tenslotte zijn de laatste kolommen ge reserveerd voor de vermelding van de kadastrale gegevens na de kadastrering, alsmede het nummer van het proces-verbaal van grensregeling waarbij de grenzen werden vastgelegd. Het verwijzingsregister levert ons dus de tussentoestand tussen de bestaande boekhouding op de zakelijke rechten en de moderne kadastrale grondboekhouding. II. De kaart. Curasao werd onderverdeeld in drie kadastrale afdelingen, overeen komende met de staatkundige indeling in drie districten, te weten het eerste of stadsdistrict, het tweede district en het derde district. Het stadsdistrict is onderverdeeld in twee secties, A en B, respectieve lijk het gedeelte beoosten de Sint-Annabaai en het gedeelte bewesten de Sint-Annabaai. De Sint-Annabaai behoort tot sectie B. De overige kadastrale afdelingen bevatten slechts één sectie. Sectie A van het stadsdistrict omvat 33 bladen, waarvan de schalen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 188