VERSCHILLENDE ONDERWERPEN Verslag 188 van de Indonesische eigendom (milik). Reeds werd een aanvang ge maakt met het opstellen van een registratieregeling voor de gronden die in de satellietstad Kebajoran aan Indonesiërs in milik worden afgestaan. Sinds de souvereiniteitsoverdracht heet het kadaster „Djawatan Pendaftaran Tanah' wat letterlijk vertaald betekent „Dienst der grondregistratie". Het hoofdkantoor heet „Kantor Besar Djakawatan Pendaftaran Tanah" en de kadasterkantoren dragen de naam van „Kantor Pendaftaran Tanah". Het officiële adres van het hoofdkantoor luidt thans: Djalan Harmoni 3, Djakarta. De Hoger-onderwijswet 1946 is in dier voege gewijzigd, dat aan de faculteit der technische wetenschap van de Universiteit in Indonesië te Bandung een afdeling landmeetkunde is toegevoegd. Hij die het ingenieursexamen in deze afdeling met goed gevolg heeft afgelegd, ontvangt het diploma van geodetisch ingenieur. p tt van de toestand der Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en Van hetgeen door haar in verband met artikel la der Statuten is verricht sedert de Algemene Vergadering van October 1949 (artikel 16a Huishoudelijk Reglement). Het ledental der Vereniging onderging weinig verandering. Wij tellen thans 190 gewone leden en 70 buitengewone leden, tegen respec tievelijk 194 en 70 in het vorige jaar. Door het overlijden van de Heren J. G. Fortuin en M. H. F. Meer- tens ontvielen ons twee trouwe leden. In het vorige jaarverslag werd melding gemaakt van de instelling van de studierichting voor geodetisch ingenieur aan de Technische Hogeschool te Delft en van het voornemen een officiële regeling vast te stellen voor het verkrijgen van 'het diploma van geodetisch ingenieur voor de houders van het diploma van civiel-landmeter, behaald aan de Technische Hogeschool, of van 'het daarmee gelijkgestelde diploma van de voormalige Landmeterscursus te Wageningen. In het Staats blad nr. J 466 (uitgegeven 20 Januari 1950) werd afgekondigd het Koninklijk Besluit van 19 October 1949, waarin werd bepaald dat de houders van deze diploma's worden toegelaten tot het ingenieursexamen ter verkrijging van het diploma van geodetisch ingenieur. Op verzoek van de Vakgroep Hypotheekbanken werden door het Bestuur vertegenwoordigers aangewezen om zitting te nemen in een commissie, uit belanghebbenden samen te stellen, voor het ontwerpen van een Algemene Maatregel van Bestuur, waarin de voorschriften over de inschrijving van registergoederen gegeven worden. Deze com missie werd als volgt samengesteld

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 192