189 Broederschap der Notarissen in Nederland: F. M. van Hasselt, notaris te 's-Gravenhage Mr. C. J. de Lange, notaris te Alkmaar; E. J. Libourel, cand.-not., algemene secretaris van de Broederschap, te Amsterdam (secretaris der commissie). Broederschap der 'Candidaat-Notarissen G. H. Smits, cand.-notaris en privaatdocent, Groningen Mr. I. van de Velde, cand.-notaris, Zeist. Vakgroep Hypotheekbanken: Mr. P. R. Hoorweg, directeur van de N.V. Utrechtse Hypotheekbank en de N.V. Dordrechtse Hypotheekbank te Utrecht Mr. A. S. van Nierop, directeur van de Hypotheekbank voor Neder land N.V. te Amsterdam; Mr. A. F. van Manen, secretaris van de Vakgroep Hypotheekbanken te 's-Gravenhage (voorzitter der commissie). Vereniging van Hypotheekbewaarders: Mr. K. J. Bes, bewaarder van de Hypotheken en het Kadaster te Am sterdam G. W. Stoové, bewaarder van de Hypotheken en het Kadaster te Almelo. Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde A. A. H. Heezemans, ingenieur-verificateur van het Kadaster te Groningen Ir. J. F. Ilsen, landmeter, ie klasse, van het kadaster, hoofd van het bureau Ruilverkaveling te Utrecht; W. van Riessen, bewaarder van de Hypotheken en het Kadaster te 's-Gravenhage, Ministerie van Financiën. De commissie kwam op 11 October 1949 voor de eerste maal te Utrecht bijeen. In deze bijeenkomst werd besloten delegatiesgewijs voorstellen betreffende de A.M.v.B. in te dienen bij de secretaris, doch de leden zullen hiertoe eerst overgaan na verstrekking van rui mere gegevens omtrent de wijziging van het B.W. Op ons schrijven, in Maart 1949 aan de Minister van Financiën gericht, houdende het verzoek maatregelen te willen treffen om te ge raken tot deugdelijke en zoveel mogelijk uniforme afpaling der rechts grenzen, mocht het Bestuur nog geen antwoord ontvangen. Het Bestuur nam kennis van het voorlopig rapport inzake de registratie van het agrarisch grondgebruik, uitgebracht door de Com missie ingesteld bij beschikking van de Minister van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening van 30 September 1947, nr. 1047, voor zitter Dr. Ir. M. J. Boerendonk. Daar dit rapport de volle belang stelling verdient van kadastrale zijde en er belangrijke consequenties aan vastzitten, heeft het Bestuur zich gewend tot de Directeur-Gene raal van de Landbouw. Gevolggevend aan het besluit van de Algemene Vergadering van October 1949 heeft het Bestuur tot het Bestuur van de Internationale Landmeters Federatie het verzoek gericht het I.L.F. lidmaatschap van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 193