VERSCHILLENDE ONDERWERPEN 224 ring niet tevens eigenaar was. Dit kan van belang zijn bij huwelijk van een vrouw, onder curatele stelling e.d., na het tekenen der akte doch vóór de overschrijving. Art. 35 Faill. wet is een uitzonderingsbepaling, doch na afloop van het faillissement kan overschrijving van een vóór dien opgemaakte transportakte toch nog effect hebben, in het theore tische geval dat de gewezen failliet nog eigenaar is gebleven. Vroeger over dit onderwerp geschreven bijdragen in W.P.N.R. laten zich gemakkelijker lezen (Adriani nrs. 3121/2; Van Wiechen nrs. 3145, 3156, 3212; Van Konijnenburg nr. 3253). W. v. R. In Administratieve en Rechterlijke beslissingen 1950 worden op de bladzijden 363 en 377 de volgende Koninklijke Besluiten vermeld, die betrekking hebben op de toepassing van de Wegenwet Wegenwet art. 4. (K.B. 17 October 1949, nr. 11.) Noch het voorkomen van een voetpad dat reeds sedert twee eeuwen een pad is geweest dat als buurweg toegang gaf tot enkele boerderijen, op een legger van 1894, noch het besluit van het gemeentebestuur van 1941, waarbij aan onderhoudsplichtigen een jaarlijkse subsidie werd toegekend, levert voldoende grond op om de bestemming tot openbaarheid van de weg door de rechthebbenden aan te nemen. Wel komt de onderhavige weg op de legger van 1894 als voetpad voor en het verlengde van deze weg op de legger van een naburige gemeente, maar deze omstandigheden geven nog geen voldoende aan leiding om aan te nemen, dat eertijds de weg reeds tot een openbare weg door de rechthebbenden zou zijn bestemd. Wegenwet art. 9. (K.B. 20 December 1949, nr. 18.) Het onderhavige voetpad wordt zowel door plaatselijke bewoners als door toeristen regelmatig gebruikt. Het feit, dat een categorie dezer gebruikers niet bij de gemeenteraad tegen de voorgenomen onttrekking heeft gereclameerd, doet 'hieraan niet af. De weg die het voetpad zou moeten vervangen, is een holle weg en voor voetgangers niet zonder gevaar. Terecht hebben dan ook Ged. Staten aan het raadsbesluit tot onttrekking van het pad aan het openbaar verkeer goedkeuring ont houden. W. v. R. Nederlandse Landmeetkundige Federatie Verslag van het Tiende Congres der Nederlandse Landmeet kundige Federatie, gehouden te Arnhem in „Musis Sacrum" op 6 en 7 Juni 1950. Op beide congresdagen zijn ongeveer 120 deelnemers aanwezig. 1. Opening. Met een woord van welkom opent de voorzitter, Prof. A. Kruidhof, het congres. Hij kondigt aan zijn openingsrede uit te spreken aan het einde van het huishoudelijk gedeelte omdat dan ook de genodigden aanwezig zijn.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 230