225 2. Vervolgens maakt de voorzitter enige aanvullende opmerkingen op het verslag van de secretaris (dit verslag is opgenomen in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, jaargang 1950, nr. 3). Hij maakt bekend dat de kosten van de vervaardiging van de kaart 110000 worden begroot op 2.000.000.De diensten, aangesloten bij het Departement van Landbouw, enz. hebben steeds meer behoefte aan deze kaart. Wellicht zal daarom het Departement van Landbouw een gedeelte van de kosten der vervaardiging als voorschot ter beschik king stellen. De examencommissie der N.L.F. heeft zich wederom op voortreffe lijke wijze van haar taak gekweten. De Federatie is haar veel dank verschuldigdhet Hoofdbestuur heeft de commissieleden als stoffelijk bewijs van dank een boekenbon geschonken. De behandeling van het verslag van de penningmeester geeft geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. De kascommissie, bestaande uit de heren A. W. Goetmakers en G. J. Docters van Leeuwen, heeft de bescheiden in goede orde bevonden. De voorzitter dankt de kascom missie voor haar werkzaamheden en stelt voor de penningmeester décharge van zijn beheer te verlenen, met welk voorstel de vergadering instemt. 3. In de plaats van de aftredende penningmeester, de heer R. J. Rienks, wordt bij acclamatie gekozen de heer W. Baarda. De voor zitter brengt de dank van het congres over aan de scheidende penning meester voor hetgeen hij in de afgelopen drie jaar voor de N.L.F. heeft verricht. Hij vertrouwt dat de samenwerking met de heer Baarda even aangenaam zal zijn. 4. Bij de verkiezing van de redactie van het Tijdschrift wordt de vergadering voor een onaangename verrassing geplaatst. De zittende redactie had zich, desgevraagd, bereid verklaard haar werkzaamheden voort te zetten. Derhalve was de redactie in haar huidige samenstelling door het Hoofdbestuur candidaat gesteld. Daags voor het congres ont ving het dagelijks bestuur van de heer Mr. K. J. Bes het bericht, dat hij het redacteurschap neerlegde. Zulks naar aanleiding van een be kendmaking in het Tijdschrift van 1 Juni 1950 aangaande een te houden geodetische week in Keulen. Mr. Bes was bereid de lopende zaken af te handelen. De voorzitter acht het niet gewenst op zo'n korte termijn een nieuwe redacteur te benoemen. Bovendien zou hij het ten zeerste betreuren indien op deze wijze een einde zou komen aan het redacteurschap van Mr. Bes. Het congres kan zich verenigen met het voorstel contact op te nemen met Mr. Bes. Het Hoofdbestuur zal trachten de heer Bes te bewegen als redacteur aan te blijven. Ten aanzien van de uitnodiging van de „Deutscher Verein für Ver- messungswesen" merkt de voorzitter op dat de N.L.F. niet eerder in verbinding met deze vereniging zal treden dan nadat ze in de F.I.G. is opgenomen. Het voorstel tot herbenoeming van de redacteuren Prof. R. Roelofs en Ir. F. Harkink wordt met applaus begroet.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 231