232 dit dient te geschieden. Bovendien verzoekt de voorzitter de aan wezigen voor het volgende congres onderwerpen te willen opgeven waarvan men de behandeling gaarne zou wensen. In de rondvraag uit Prof. Tienstra woorden van waardering voor de organisatie van het afgelopen congres. Hij dankt de voorzitter voor de aangename wijze waarop deze het congres, ondanks de warmte, heeft geleid. De vergadering betuigt haar instemming met deze woorden door een luid applaus. De voorzitter brengt een gedeelte van de dank over op zijn mede bestuursleden, die een ruim aandeel in de totstandkoming van het congres hadden. Verder dankt hij nog de directeur van de Cultuur technische Dienst voor het beschikbaarstellen van de ruilverkavelings maquettes, die veel belangstelling hebben getrokken. Tenslotte hoopt Prof. Kruidhof de congressisten weer te zien op de twee geodetische studiedagen, die de volgende dagen te Wageningen worden gehouden, en sluit hij het tiende congres der N.L.F. Arnhem, Augustus 1950. secretaris der N.L.F., G. F. Witt. Kort verslag van de Geodetische Studiedagen 1950. De op 8 en 9 Juni te Wageningen gehouden studiedagen onder vonden zeer veel belangstelling. Het was verheugend dat ook van land bouwkundige zijde veel luisteraars aanwezig waren. Hieruit blijkt wel dat de gekozen onderwerpen thans in het middelpunt van de belang stelling staan. Ook de Belgische Unie van Meetkundigen, enz. was door enkele van haar bestuursleden vertegenwoordigd. De verslagen van de voordrachten zullen in het Tijdschrift worden opgenomen. Een woord van dank dient hier nogmaals te worden ge richt ^an de sprekers, die door de aangename wijze waarop zij hun onderwerpen uiteenzetten, zoveel hebben bijgedragen tot het) slagen van deze studiedagen. Eveneens danken wij de directeur van het Scheepsbouwkundig Proefstation, Prof. Ir. L. Troost, voor de gelegenheid die hij heeft geboden dit unieke laboratorium, dat niet onder behoeft te doen voor dergelijke instellingen in het buitenland, onder deskundige leiding aan ons te tonen. De ongeveer veertig bezoekers hebben hun kennis, zij het dan niet op landmeetkundig gebied, aanzienlijk weten te ver ruimen. Het verdient o.i. aanbeveling op volgende studiedagen, indien zich daartoe de gelegenheid voordoet, iets dergelijks te organiseren. Ook de demonstraties van instrumenten betrekking hebbende op de indirecte afstandsmeting, met de daarbij gehouden voordracht van Prof. Kruidhof, waren interessant. Jammer dat de voordracht in een te kort tijdsbestek moest plaats vinden. Voor het werk dat Prof. Kruid hof en zijn medewerkers hebben verricht, zijn wij veel dank ver schuldigd. Verheugend is het te kunnen constateren, dat deze studiedagen vol komen zijn geslaagd. Toch ware het onjuist in deze nabeschouwing

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 238