233 Vereniging van Civiel-Landmeters en Geodetisch-lngenieurs niet te wijzen op één teleurstellend feit: de afwezigheid van vele niet- ruilverkavelende landmeters. In ons vak, dat toch al slechts een klein gedeelte van de toegepaste wetenschappen beslaat, is eenzijdigheid een groot gevaar, zowel voor de ontwikkeling van het vak als voor de be oefenaren hiervan. Moge op de nog te organiseren studiedagen iedere landmeter aanwezig zijn. Hij bewijst daardoor zijn vak en zichzelf een grote dienst! De secretaris der N. L. F., G. F. Witt. Beknopt verslag van de Algemene Vergadering, gehouden op 14 April 1950 in Hotel „Noord-Brabant" te Utrecht. De secretaris geeft in zijn jaarverslag een opsomming van de ge passeerde activiteiten van het bestuur en brengt daarin o.a. naar voren, dat het bij de redactie van het Tijdschrift voor K. en L. enige critiek heeft uitgeoefend op de samenstelling van dit tijdschrift, dat naar de mening van het bestuur sinds 1946 een teveel aan juridische en een tekort aan technische onderwerpen heeft bevat. Voorts blijkt uit het jaarverslag, dat het bestuur een onderhoud met de Inspecteur van de Hypotheken en het Kadaster heeft gehad, waarin namens het Ministerie van Financiën o.a. verklaard werd, dat het aantal dienstjaren, buiten het Kadaster behaald, in principe vol ledig gehonoreerd kan worden, d.w.z. na het met succes afleggen van het vakexamen. Op initiatief van de heer Rienks wordt overwogen gezien het grote batig saldo van de vereniging abonnementen op binnen- en buitenlandse vaktijdschriften te nemen en deze tijdschriften te laten circuleren. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van de N.L.F., waarin de Federatie de Vereniging adviseert, de contributie over 1051 te verhogen, deelt de voorzitter, op een vraag hierover, mede, dat dit, wat de Vereniging van Civiel-Landmeters en Geodetisch-lngenieurs betreft, voorlopig niet het geval zal zijn. Volgens een statutenartikel wordt de goedkeuring van de vergade ring gevraagd, de heren Ir. B. Scherpbier en Ir. A. J. van der Weele als lid van de Vereniging toe te laten; deze goedkeuring wordt onder applaus verleend. Op enkele vragen en suggesties over en aangaande eventuele binding van de Vereniging aan het Koninlijk Instituut van Ingenieurs en/of de Vereniging van Delftse Ingenieurs antwoordt de voorzitter, dat door het bestuur stappen in die richting zullen worden ondernomen. Na enige discussies worden de nieuwe statuten en het nieuwe huishoudelijk reglement van de vereniging, na enkele wijzigingen, goed gekeurd. Besloten wordt, over circa één jaar de koninklijke goed keuring aan te vragen. De naam van de Vereniging is thans „Ver eniging van Civiel-landmeters en Geodetisch-lngenieurs", terwijl in de nieuwe statuten o.a. voor civiel-landmeters, in vaste dienst werkzaam

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 239