234 In memoriam J. Polman bij het Kadaster, de mogelijkheid geschapen is, als buitengewoon lid tot de Vereniging toe te treden. De reglementen van het Subsidiefonds worden door de vergadering eveneens goedgekeurd en tot adviseurs inzake fondsaangelegenheden worden met grote instemming van de vergadering de heren N. D. Haasbroek en B. de Boer benoemd. Namens het bestuur van het Studentengezelschap „Snellius" geeft de president daarvan, de heer Rentema, een helaas somber relaas over de huidige en de te verwachten activiteiten van de leden van Snellius; de studenten gedragen zich zijns inziens in velerlei studentenaange legenheden zeer passief. De voorzitter zegt in zijn antwoord te hopen op een nieuwe opbloei tijdens de a.s. lustrumfeesten. Het bestuur wordt in zijn geheel herkozen. De vergadering keurt de candidaatstelling van de heer Baarda als penningmeester van de N.L.F. goed. Als plaats van de volgende algemene vergadering wordt Utrecht herkozen. In het algemene gedeelte houdt des middags de heer Prof. Kruidhof uit Wageningen voor een dankbaar gehoor een zeer leerzame en onderhoudende voordracht over „indirecte afstandsmeting", waarbij een groot aantal illustratieve lantaarnplaatjes wordt vertoond. Op 22 Juni 1950 werd hij weggenomen na een kortstondig ziekbed. Wie zijn gezin van nabij heeft gekend, zal kunnen begrijpen, hoe onherstelbaar het verlies is, dat het op die dag moest lijden. Wie weet hoe het huis van de Polmans als een immer vloeiende bron van hartelijk medeleven is geweest voor al zijn medewerkers aan het werk dat hij hier vijftien jaar geleden aanvankelijk alleen begon, zal mis schien kunnen beseffen, dat het allen is, alsof er diezelfde middag een broer naar het graf werd ge dragen. In een kleine gemeenschap weegt een dergelijk verlies zwaar der dan men zich in het moederland zal kunnen voorstellen. Jan Polman werd op 16 November 1908 geboren te Ruinerwold als één der oudsten uit een gezin van (negen kinderen. Zoon van een oud Drents boerengeslacht, was het deze afkomst waaruit de beste van zijn eigenschappen waren te verklaren. Na de Rijks-H.B.S. te Meppel te hebben afgelopen, studeerde hij van 1926 tot 31 Jan. 1930 te Wageningen voor de Indische richting der Geodesie. In November 1930 vertrok hij daarop als pasgetrouwd man naar

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 240