237 In memoriam A. A. H. Heezemans Antonius A. H. Heezemans werd geboren te Hilvarenbeek de 8e Juni 1894. In 1913 werd hjj benoemd tot adspirant-landmeter van het kadaster. Als zodanig was hij werk zaam op de kantoren Eindhoven en 's-Gravenhage en bij de herme ting van Zeist. In 1917 werd hij aangesteld tot landmeter van het kadaster. In dit ambt was hij ruim 6 jaren werkzaam te Winschoten en daarna lange tijd van I Fe bruari 1924 tot 1 Mei 1943 te Breda. In 1938 werd hij aangewe zen tot hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst .te Breda. Op 1 Mei 1943 volgde zijn benoe ming tot ingenieur-verificateur van het kadaster ter standplaats Gro ningen. Aldaar is hij op 21 Augus tus 1950 overleden. Met weemoed maken wij gewag van het verscheiden van deze sympathieke figuur uit onze kadastrale kring. Hij bezat een kalme, bezadigde natuur en was steeds gelijkmatig en opgewekt van humeur dit deed hem spoedig bemind zijn bij ieder die met hem in aanraking kwam. Zij die hem meer van nabij meemaakten, leerden ook kennen zijn goede kijk op de ambtenaren en op de mensen in het algemeen, en zij leerden waarderen zijn gezond inzicht in het al of niet bereik bare, zijn tactvol optreden in moeilijke gevallen en zijn warm gevoel voor de belangen van hen die onder hem waren gesteld. Heezemans was altijd vol belangstelling voor de kadastrale vraag stukken. Tegenover nieuwigheden stond hij geenszins afkerig, maar tegelijk hield hij hoog wat als goede traditie in het vak gold. De wijze waarop hij zijn zienswijze verdedigde, was nooit fel, toch wist hij, wat de zaak zelf betrof, zo nodig voet bij stuk te houden. De Regering erkende zijn verdiensten door zijn benoeming tot Offi cier in de Orde van Oranje-Nassau op 30 April van dit jaar. Niet lang heeft hij van deze Koninklijke onderscheiding kunnen genieten. Reeds enige maanden later openbaarde zich de ziekte, die zijn levens vlam zou uitdoven. Vele belangstellenden hadden zich op het kerkhof te Groningen om zijn laatste rustplaats verenigd. De Inspecteur van de hypotheken en het kadaster sprak, mede namens de Minister van Financiën en de Directeur-Generaal van de Belastingdienst, waarderende woorden over de wijze waarop de overledene zijn taak bij het kadaster had vervuld en meer in het bijzonder over de wijze waarop hij leiding had gegeven aan de dienst in de divisie Groningen. Daarna voerden nog verschil-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 243