27 Literatuuroverzicht bijgaan. Spr. schetste de betekenis van de heer Van Leusen voor de ruilverkaveling in Nederland. De heer Van Leusen heeft zich vol ledig gegeven aan dit belangrijke ruilverkavelingswerk en zijn werk is van de grootste betekenis geweest. Ontelbare lezingen heeft de heer Van Leusen gehouden om de boeren te doordringen van het nut van ruilverkaveling. „Welk een voldoening moet het U schenken om te weten dat Uw levenswerk ligt uitgebeeld op het terrein en bijdraagt tot vergroting van het levensgeluk der boeren door het scheppen van betere bestaansmogelijkheden. De sociale betekenis van de ruilverka veling kan niet hoog genoeg worden aangeslagen." Spr. liet ook Mevrouw Van Leusen delen in de hulde aan haar echtgenoot gebracht. Als aandenken aan deze dag bood de voorzitter namens velen aan de heer Van Leusen een knipprent, vervaardigd door de heer J. U. Gorter te Arnhem, voorstellende de activiteit van de heer Van Leusen op ruilverkavelingsgebied, en een radiotoestel aan. Door statutenwijziging werd de mogelijkheid geopend leden van verdienste te benoemen. De heer Van Leusen werd als zodanig bij acclamatie benoemd en dankte voor de zeer hartelijke woorden van de voorzitter, voor de geschenken en voor de grote vriendelijkheid die hij in deze „familiekring" had ondervonden. Hierna volgde de rondvraag, zonder vragen, en de sluiting, waarna bestuur, leden en genodigden nog lang gezellig bijeen zaten. Utrecht, October 1949. J. F. Ilsen W.P.N.R. 4097, rechtsvraag IV (bis. 371). Hierin wordt een mooi voorbeeld gegeven van nabootsing van een notariële akte. Een makelaar maakt een veilingsakte op, waarin hij verklaart in tegenwoordigheid van getuigen en ten verzoeke van tegenwoordig zijnde eigenaren over te gaan tot de publieke veiling ten verkoop van Volgt perceelsomschrijving, vererving en veilingsvoorwaarden deze laatste zijn voorgelezen en de verkoop is begonnen en afgelopen als volgt Perceel A is toegewezen aan Z, die verklaarde de toeslag aan te nemen enz Het geval eindigt met de tirade: Waarvan opgemaakt dit proces-verbaal ten tijde en plaats voor meld in tegenwoordigheid van P en Q als getuigen, die deze acte onmiddellijk na gedane voorlezing met de comparanten, benevens mij, beëdigd makelaar en zaakwaarnemer, ondertekend hebben. Volgen de handtekeningen. Terecht merkt de inzender op dat uit de omstandigheid, dat de verkoop door iemand die noch is eigenaar, noch openbaar ambtenaar is geschied „ten verzoeke van eigenaren" en uit het feit, dat laatstge noemden de akte mede ondertekend hebben, wel niet zal kunnen worden afgeleid, dat hier een rechtsgeldige verkoop is tot stand ge komen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 27