b. van kruiwagens naar spoor en karren 285 1. Wijzigingen in de zuivere loonbedragen bij handhaving van de begrote eenheden door a. verhoging van de lonen wegens loonsverhoging (wijziging een heidsprijzen) b. foutieve tariefstelling in de begroting; c. foutieve tariefstelling bij de uitvoering. 2. Wijziging in de begrote eenheden door a. verhoging wegens foutieve begroting of meting; b. verhoging wegens meer werk (verlaging door minder werk). 3. Wijziging in de werkmethode. a. van handkracht naar machinale uitvoering; c. etc. 4. Wijziging van de huurprijzen: Bijkomende kosten door materieelkosten worden hoger. 5. Onderbezetting arbeiders, weersgesteldheid e.d. Door de hieraan verbonden langere duur van de uitvoering a. verhoging kosten uitvoering; b. verhoging huur materieel c. etc. 6. Wijziging in de premie voor sociale lasten e.d. a. verhoging waarde vacantiebons b. inwerkingtreding Pensioenfonds Bouwbedrijven (aandeel werk gever) c. inwerkingtreding werkloosheidsverzekering (aandeel werk- gever) d. verhoging premie door Bedrijfsvereniging. Hoe deze begrotingsbewaking tenslotte in de praktijk wordt gereali seerd is hier van minder belang. Aard en omvang van het werk zullen bepalend zijn voor de begren zing van de begrotingsbewaking, m.a.w. voor ieder object moet worden vastgesteld wat moet worden bewaakt en hoe dit dient te geschieden. Ik heb in het voorgaande verschillende zaken de uitvoering van ruil verkavelingen betreffende de revue laten passeren. Ik hoop, dat ik hiermede een bijdrage heb kunnen leveren tot het verhelderen van bet inzicht omtrent de taak van het uitvoerend lichaam dat geroepen wordt de werkzaamheden in regie uit te voeren of de directie te voeren over aannemers in geval van aanbesteding. Ik ben mij ervan bewust, dat ik daarbij geenszins volledig ben geweest, doch ik hoop wel er in geslaagd te zijn te hebben duidelijk gemaakt, dat evenals zulks bij allen die bij het mooie en belangrijke werk der ruilverkaveling be trokken zijn, ook zij die worden belast met de uitvoering der werken, alles doen wat mogelijk is om de resultaten zo gunstig mogelijk te doen zijn.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 291