VERSCHILLENDE ONDERWERPEN Berichten 301 veldwerk in zes vakken verdeeld, een werkwijze die B.L.W. Utrecht toevallig reeds in Gouda heeft toegepast. Voordeel boven kaartenuni forme afmeting van papier met veldwerk, kopie, mogelijkheid van licht druk en minder omvangrijk archief. De vakken worden doorlopend genummerdnog niet aangemeten punten blijven voorlopig blanco. Ik wilde hieraan nog toevoegen dat, nu wij beschikken over be rekeningsformulieren van één formaat, deze per gemeente doorlopend genummerd dienden te worden evenals het veldwerk, zonder blanco gedeeltende volgende berekening begint waar de vorige ophoudt, terwijl gezorgd moet worden voor alzijdige verwijzing. Eén formulier ontbreekt ons nog, een simpel lengtemeetformulier met temperatuur- en kaartcorrectie. Idem, 1950, nr. 9, blz. 230 e.v. G. Schütz schrijft over een Amerikaans memorandum „Paper given bij Commander Doran before the American Congress on Surveying and Mapping in 1949. Geodetic Surveying in Latin America dat door de firma Wild-Heerbrugg als reclame voor haar artikelen werd verspreid. Een lichaam, de „Pan American Consultation on Cartography gat richtlijnen voor coördinering van alle geodetische, geophysische en kartografische werkzaamheden op het gehele Amerikaanse continent. Voor Alaska, Canada, de V.S. en Mexico bestaan reeds ver door gevoerde gemeenschappelijke geodetische netwerken; in eerste in stantie moeten deze worden voortgezet in Centraal- en Zuid-Amerika. De V.S. zullen hierbij behulpzaam zijn met de „Inter American Geo detic Survey (I. A. G. S.). Het is een reusachtige onderneming wat betreft omvang en moeilijk heden (klimaat, terrein). Het arbeidsgebied van de I.A.G.S. omvat verkenning, hoek-, baro metrische, astronomische, zwaarte-, magnetische, hoogte- en getijde metingen. Alle mogelijke technische hulpmiddelen als amphibie voer tuigen en hefschroefmachines zullen worden gebruikt om meetploegen te verplaatsen. Ondanks dit zal het werk veel tijd kosten. Lezenswaardige artikelen staan in bovenstaande tijdschriften nog over verkavelingsproblemen in Hamburg en Keulen, de geodetische week in Keulen (2000 deelnemers, tentoonstellingsoppervlakte 9000 m2), over landmeten in Engeland. c'e Gr. Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde Het Hoofdbestuur der Nederlandse Landmeetkundige Federatie heeft in zijn vergadering van 26 October 1950 besloten de heer D. de Vries, landmeet kundig ambtenaar A van het kadaster te 's-Gravenhage, te benoemen tot redactie secretaris. De heer De Vries heeft de benoeming aanvaard en treedt op 1 Januari 1951 in functie. Het redactieadres blijft Nieuwe "Haven 6, s-Gravenhage, tel. 180647.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 307