Verslag 41 werk te verrichten, want goed landmeetkundig werk vindt niet alleen beloning in het heden, maar nog meer waardering in de toekomst. En dat is het wat ons vak steeds heeft gestimuleerd. van het openbare gedeelte der Algemene Vergadering van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden te Rotterdam in het Bouwcentrum, op 29 October 1949, Aanwezig volgens de presentielijst 113 leden en buitengewone leden. a. Opening. De Voorzitter, de heer F. Schuurman, opent om half twaalf de vergadering met een woord van welkom tot alle aanwezigen en in het bijzonder tot de heer H. van Hoecke uit Melle bij Gent, die ondanks zijn hoge leeftijd de lange reis naar Rotterdam heeft aan vaard, tot de heer W. Stoorvogel, Inspecteur van de Hypotheken en het Kadaster, tot de heren O. J. Jonas en G. C. ter Beeke, die bereid werden gevonden heden een inleiding te houden, en tot de vertegen woordigers van de pers, die voor de eerste maal na de bevrijding op onze vergadering aanwezig zijn. De heer Van Hoecke is getroffen door de hartelijke begroeting en overhandigt aan de Voorzitter een boekwerk voor de bibliotheek, ge titeld „Zakenrecht" door Prof. A. Kluyskens van de Rechtsfaculteit te Gent. De Voorzitter brengt namens de Vereniging dank voor de aanbieding van dit fraaie geschenk. Bij het werpen van een blik op hetgeen in het afgelopen jaar in onze Vereniging is gebeurd staat spr. allereerst stil bij hen die ons zijn ontvallen. Op 26 Augustus 1949 overleed op 55-jarige leeftijd ons medelid J. G. Fortuin, in leven Hoofd van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat te Delft. Dit heengaan, dat voor zijn gezin zeer zwaar is, betekent ook voor de landmeetkunde in Nederland een groot verlies. De heer Fortuin was een gezien chef, die met ruime belang stelling meeleefde en op de bres stond voor zijn personeel. Menigmaal heeft hij ook in ons verenigingsleven van zijn initiatief en goed oordeel doen blijken. Wij zijn hem daarvoor zeer dankbaar. In Juli 1949 overleed op 88-jarige leeftijd te Arnhem Professor Ir. H. J. Heuvelink. Prof. Heuvelink is de leermeester geweest van velen der oudere collega's, en de wetenschappelijke en soliede opbouw van de Rijksdriehoeksmeting is grotendeels onder zijn leiding tot stand ge komen. De vergadering herdacht staande, in enige ogenblikken van stilte, hen die ons ontvielen. De Voorzitter zet zijn openingsrede ongeveer als volgt voort: De instelling van de studierichting voor geodetisch ingenieur is een belangrijk feit. Dit is wel een kroon op een langdurige actie, waaraan onze Vereniging ook heeft deelgenomen. Het is gewenst dat wij de groei van de nieuwe studierichting bewust in het oog houden en zo nodig stimuleren. In dit verband is het van belang, dat grote aandacht

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 41