43 een commissie te belasten met het ontwerpen van een Algemene Maat regel van Bestuur betreffende de inschrijving van registergoederen een belangrijk werk, nu in het nieuwe B.W. terzake slechts hoofdlijnen zullen worden aangegeven. Het verheugt ons dat ook onze Verg. voor K. en L. voor dit werk is uitgenodigd. Wij vonden de heren A. A. H. Heezemans en J. F. Ilsen bereid zich aan deze taak te wijden. Wij prijzen ons in dit opzicht al weer gelukkig, dat wij het rapport van de studie-commissie voor reorganisatie van de kadastrale dienst ter be schikking hebben, waarmede onze gedachten wel enigszins zijn uit gestippeld. Wij danken de heren Heezemans en Ilsen voor hun bereid willigheid en wensen hun veel succes. Wij missen op deze bijeenkomst onze vrienden, bestuursleden van de Belgische Unie van Meetkundigen-Schatters van Onroerende Goe deren, waarmede wij de laatste jaren zo'n prettige verstandhouding hadden. I.v.m. de plannen van de N. L. F. om de buitenlandse betrek kingen te behartigen, is ons bestuur dit jaar ook niet naar de Alg. ver gadering van de Belg. U.M.S.O.G. geweest. Prof. Kruidhof 'heeft daar de Nederlandse landmeetkundige wereld vertegenwoordigd. Wij hopen dat onze Belgische collega's deze reorganisatie zullen begrijpen en stellen ons voor dat wij op de nieuwe weg toch een prettig contact zullen behouden. b. De notulen der vorige vergadering (dit Tijdschrift 1949. nr- worden goedgekeurd. c. Verslag ingevolge art. 16 a Huishoudelijk Reglement (dit Tijd schrift 1949, nr. 5). De Heer H. C. Hartman, sprekende namens de Afd. Amsterdam, meent uit het houden van een tweetal enquêtes te moeten opmaken, dat het bestuur veel waarde hecht aan de mening der meerderheid en dat het beter ware dat het bestuur zelf zijn mening bepaalde over onderwerpen als behandeld bij deze enquêtes. De Voor zitter merkt op dat het bestuur gaarne weet of zijn mening gedeeld wordt door de leden en dat het dient te weten of het handelt in de geest van de leden. Onze voorstellen omtrent de uniforme verzeke ring van de grenzen zijn nog in studie. Het bestuur blijft actief in deze zaak. d. De redactie van het Tijdschrift en de voorziening in die redactie. De heer H. C. Hartman zag liever artikelen geplaatst die meer recht streeks verband houden met het Kadaster, bijv. over de Rijksdrie hoeksmeting. De heer Harkink antwoordt dat de redactie dient af te wachten of kopij, als door de heer Hartman bedoeld, binnenkomt. De vergadering verklaart zich accoord met het voorstel van het bestuur om aan de N.L.F. voor te stellen geen wijziging in de redactie aan te brengen. e. Verkiezing van twee bestuursleden der Vereniging wegens perio dieke aftreding van de heren J. F. Ilsen en C. W. Moor. Tegencan- didaten zijn niet gesteld, zodat de aftredenden zijn herkozen. Zij ver klaren zich bereid de functie opnieuw te aanvaarden onder dankzeg ging voor het in hen gestelde vertrouwen. f. Als vertegenwoordigers in het Hoofdbestuur der Nederlandse

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 43