Literatuuroverzicht 46 het Kadaster. Moderne werkwijzen maakten het de G.L.D. mogelijk een geheel theoretisch doorgerekend matenplan samen te stellen geba seerd op het nieuwe stadsplan. Zeer snel kunnen aan alle gemeentelijke diensten nauwkeurige gegevens worden verstrekt. Ook aan architecten voor het maken van een bouwproject. Waar nodig gevolgd door uit zetting ter plaatse. Het Kadaster heeft de gelegenheid aangegrepen nieuwe kaarten op schaal iiooo samen te stellen van de binnenstad. Aangevuld door hermeting van oude bebouwing langs de randen. Het zorgt voor vast legging, grootteberekening en nummering van de toegewezen percelen. De laatste handeling is van zeer groot belang voor de overdracht en de vestiging van zakelijke rechten. Spr. besloot met de wens, dat de toekomst van Rotterdam, waaraan zo hard en met grote liefde gewerkt wordt, in alle opzichten gunstig mag zijn. De Voorzitter dankt de heer Ter Beeke voor het gebodene, dat ongetwijfeld het inzicht in wat te Rotterdam zal gaan gebeuren heeft verruimd. 1. Bespreking tijd en plaats der volgende vergadering. De heer Greve verzoekt een volgende vergadering niet op Zaterdag te houden i.v.m. de treinenloop en zou de voorkeur geven aan een vroeger tijdstip, bijv. in September, alsmede aan een vergadering in Utrecht indien deze slechts één dag duurt. De vergadering wil de beslissing omtrent tijd en plaats gaarne aan het bestuur overlaten. De Voorzitter brengt dank aan de Afdeling 's-Gravenhage voor de ontvangst en aan de heer G. Brouwer voor de organisatie en sluit de vergadering. Na afloop der vergadering maakten de leden een rondrit (aange boden door de Afdeling 's-Gravenhage) met autobussen door Rotter dam en omgeving. Utrecht, December 1949. De secretaris, J. F. Ilsen Civ.-landm. F. Harkink: Inleiding tot het praktisch rekenen. 2de druk; VII 227 blz., 15 X 21 cm. P. Noordhoff N.V. Groningen, 1949. Prijs ingenaaid 5.25, gebonden 6.00. Spoedig na het verschijnen van de eerste druk van dit boek in 1941 bleek, zoals de schrijver in zijn voorbericht mededeelt, reeds in 1944 een tweede noodzakelijk, die thans ter beoordeling voor mij ligt. De schrijver heeft het zich niet gemakkelijk gemaakt. Want deze tweede druk is zo maar niet een ongewijzigde herdruk geworden van de eerste, doch een grondige herziening daarvan. De recensent kan dus niet volstaan met een verwijzing naar de zo gunstige beoordeling die Prof. Tienstra in dit tijdschrift (jaargang 1941 blz. 213) van Har- kinks werk gaf, maar ziet zich verplicht allerlei omwerkingen, ver anderingen en toevoegingen die er in zijn aangebracht onder de loupe te nemen. Wie de schrijver en zijn werk kent is er reeds a priori van overtuigd dat deze veranderingen evenzovele verbeteringen betekenen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 46