Nederlandse Landmeetkundige Federatie 92 delingen is de „Technisch Physische Dienst T.N.O. en T.H.", die ont staan is uit een nauwe samenwerking van de Organisatie T.N.O. en de Technische Hogeschool. Deze dienst, die kort wordt aangeduid met de letters T.P.D., is gevestigd in een aantal laboratoria van de Tech nische Hogeschool en is onderverdeeld in enige sub-afdelingen waarvan die voor landmeetkunde en fotogrammetrie de jongste is. De verschillende instituten van de Organisatie T.N.O., dus ook de T.P.D., verrichten eigen research ten behoeve van het bedrijfsleven in het algemeen en staan ten dienste van speurwerk ten behoeve van rijksdiensten en particulieren. Opdrachten kunnen van één opdracht gever uitgaan of collectief worden gegeven. Daarbij zijn verschillende organisatievormen mogelijk. De opdrachtgever kan zijn probleem ge heel aan het instituut ter onderzoek geven of 'hij kan zijn eigen perso neel in het instituut laten werken, waarbij dit kan profiteren van de vele mogelijkheden die het instituut biedt in de vorm van instrumen tarium en adviezen. Daarbij worden uiteraard voorwaarden gesteld zo wel ten aanzien van eventueel verlangde geheimhouding als ten aan zien van de betaling der kosten. Er kunnen overigens allerlei regelingen worden getroffen inzake de eigendom van het resultaat van het onder zoek. Een en ander wordt gewoonlijk in overeenkomsten vastgelegd. Het organiseren van de research op landmeetkundig en fotogram- metrisch gebied in 'het T.N.O.-milieu door het instellen van een sub afdeling aan de T.P.D., biedt het grote voordeel, dat automatisch de mogelijkheid ontstaat samen te werken met andere sub-afdelingen, zo als die voor Optiek en Electronica en met andere afdelingen, b.v. die voor Bewerking Waarnemingsuitkomsten, het Nationaal Luchtvaart laboratorium, het Meetinstituut Bemetel, etc. De sub-afdeling Landmeetkunde en Fotogrammetrie is gevestigd in het Gebouw voor Geodesie te Delft en staat onder leiding van onder getekende. Zij zal zich, evenals de andere sub-afdelingen der T.P.D., niet alleen bezig houden met zuiver speurwerk, dus met het verbeteren van oude en het ontwerpen van nieuwe instrumenten en methoden, doch stelt zich ook beschikbaar voor die werkzaamheden die daarmee nauw verband houden, zoals het onderzoeken en keuren van instrumenten als theodolieten, afstandmeters, planimeters, fotogrammetrische camera's, etc., het uitvoeren van bijzondere reparaties aan instrumenten, het uit brengen van rapporten op grond van literatuuronderzoek, het verstrek ken van adviezen, etc. Roelofs Agenda van het 10e congres, te houden op Dinsdag 6 Juni en Woensdag 7 Juni 1950 in café-restaurant „Rotonde" (Velperplein) te Arnhem 6 Juni: 10.30 Plenaire zitting: 1. Opening van het congres.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 94