94 De kosten voor deelneming aan het congres bedragen 1.50. De deelnemers wordt verzocht dit bedrag voor 1 Mei a.s. op postrekening 259586 ten name van de penningmeester der N.L.F. te Rotterdam te storten. Zij ontvangen daarna de congrespublicaties, bestaande uit de in de agenda genoemde rapporten. Ook wie het congres niet denkt te bezoeken, maar wel verzekerd wil zijn van de toezending der publi caties, storte genoemd bedrag zo spoedig mogelijk. De secretaris der N.L.F., G. F. Witt Geodetische Studiedagen 1950 In aansluiting op het congres organiseert het hoofdbestuur van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie twee studiedagen op 8 en 9 Juni 1950 te Wageningen. Verschillende sprekers hebben reeds hun medewerking toegezegd. De voordrachten zullen worden gehouden in één der gebouwen van de Landbouwhogeschool. De voorlopige rooster is als volgt samengesteld: Donderdag 8 Juni 10.30 Voordracht Prof. Dr. B. H. Slicher van Bath, Buitengewoon hoogleraar in de agrarisch-economische en sociale geschiedenis „Nederzettingen in Nederland". 11.30 Prof. Dr. Th. L. M. Thurlings, Hoogleraar in de staathuishoud kunde „De sociaal-economische waarde van de grond". 14.00 Prof. Ir. F. Hellinga, Hoogleraar in de cultuurtechniek „Efficiency bij ruilverkaveling". 15.00 Ir. J. A. Eshuis, Directeur Nederlandse Heide Maatschappij te Arnhem een onderwerp betreffende de uitvoering van een ruilverkaveling. Vrijdag 9 Juni: 10.30 Prof. Dr. C. H. Edelman, Hoogleraar in de mineralogie, petro- logie, geologie en agro-geologie „Perceelsnamen in Nederland". 11.30 Prof. Dr. Ir. J. T. P. Bijhouwer, Hoogleraar in de tuin- en land schapsarchitectuur „Invloed en gevolgen van herverkaveling op het landschap". 14.00 Keuze tussen een excursie naar het scheepsbouwkundig proef station te Wageningen, en het bijwonen van een demonstratie van indirecte afstandsmeting. Aan de deelneming zijn geen kosten verbonden. De leden van de aangesloten verenigingen ontvangen omstreeks 1 Mei de definitieve rooster met vermelding van het gebouw waar de voordrachten worden gehouden, waarna zij zich als deelnemer kunnen opgeven. De secretaris der N.L.F., G. F. Witt

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1950 | | pagina 96