41 gische oud-collega, de heer Van Hoecke, die ondanks zijn hoge leeftijd de verre reis van Gent naar Utrecht heeft aanvaard om hier aanwezig te kunnen zijn. De heer Van Hoecke biedt de Voorzitter een tweetal fraaie boekwerken over Gent en Brugge aan, bestemd voor de biblio theek. De Voorzitter brengt de heer Van Hoecke hiervoor hartelijk dank. Voorts heet de Voorzitter welkom de heren J. J. Gorter,. In genieur-verificateur van het Kadaster, Hoofd van de Ruilverkavelings- dienst te Arnhem en Prof. R. Roelofs, Hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft, die zich bereid hebben verklaard een voordracht voor onze Vereniging te houden, en vervolgens de vertegenwoordigers van het Bestuur van het Landmeetkundig Gezelschap ,,Snellius", de heren Van de Berg, Bervoets en Voshaar. Spr. releveert dat onze Vereniging tot nog toe weinig contact met deze studentenvereniging heeft gehad. Dit moet niet worden toegeschreven aan weinig belang stelling, maar tot nog toe is dit contact min of meer opzettelijk over gelaten aan de Vereniging van Civiel-landmeters. Beide verenigingen ontstonden in de dertiger jaren, toen door de crisis het Kadaster geen landmeters tot zich trok. Het was toen voor beide partijen gewenst, dat de studenten reeds spoedig met het doel en het streven van de Ver eniging van Civiel-landmeters in kennis werden gebracht. De toestand is nu echter gewijzigd. Het Kadaster neemt gelukkig weer gaarne de jonge geodeten op en het ligt dan ook voor de hand, dat de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, die niet alleen de belangen van de leden behartigt, maar zich ook bezig houdt met alles wat zich op kadastraal en landmeetkundig gebied manifesteert, het wenselijk acht dat zich tussen „Snellius" en „K. en L." een band ontwikkelt, die tot wederzijds begrip en een goede verstandhouding kan medewerken. Onze Vereniging heeft steeds grote belangstelling gehad voor het studie programma van de civiel-landmeters en de geodetisch-ingenieurs en zij acht het haar taak zo nodig met wensen te dien aanzien naar voren te komen. Daar liggen dus reeds punten van contact tussen studenten en afgestudeerden. Bovendien brengen vele studenten in de vacantie een practijktijd door bij de kadastrale dienst en het ligt voor de hand dat bij hen hieromtrent bepaalde wensen leven. Weest er van over tuigd dat onze Vereniging steeds bereid is met U over deze en andere problemen van gedachten te wisselen en, waar het mogelijk is, Uw redelijke wensen te steunen. Het verheugt ons zeer dat U aan onze uitnodiging, deze vergadering te willen bijwonen, gevolg hebt gegeven. Wij moeten helaas ook deze maal enige leden gedenken, die ons in het afgelopen jaar ontvielen. (De aanwezigen verheffen zich van hun zetels.) Eerst ging van ons heen het trouwt lid M. H. F. Meertens, in leven Hoofd van het Bureau van de Landmeetkundige Dienst te Maastricht. In Juni overleed te Willemstad op de nog jeugdige leef tijd van 41 jaar J. Polman, Hoofd van de Dienst van het Kadaster der Nederlandse Antillen. Hij was de krachtige promotor van het nieuwe Kadaster aldaar. Tn Augustus overleed te Groningen A. A. H. Heezemans, in leven Ingenieur-verificateur van het Kadaster aldaar, diep betreurd door allen die onder zijn leiding hebben gewerkt. Hij was een trouw bezoeker van onze vergaderingen en had zich onmid-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1951 | | pagina 45