43 schriftelijk onze mening over een eventuele pachtregistratie uiteen gezet. De vraag is echter of de Regering een pachtregistratie urgent acht. Wij moeten dit afwachten. b. en c. De notulen van de vorige vergadering en het jaarverslag worden, onder dankzegging aan de samensteller, goedgekeurd. d. De redactie van het Tijdschrift en de voorziening in die redactie. De Voorzitter spreekt zijn waardering uit over de redactie en hoopt dat Mr. K. J. Bes als redacteur zal aanblijven. De heer O. J. Jonas zegt dat het redacteurschap voor Mr. K. J. Bes tot nu toe een grote teleurstelling is geweest doordat men te weinig belangstelling toont voor de juridische onderwerpen. Spr. dringt met kracht aan op meer belangstelling voor juridische en administratieve problemen. De Voor zitter sluit zich hierbij aan en spoort de leden aan tot het inzenden van kopij. Het bestuursvoorstel om geen wijziging in de redactie voor te stellen aan de N.L.F. wordt aangenomen. e. Verkiezing van een bestuurslid der Vereniging wegens perio dieke aftreding van de heer E. Prinsen, penningmeester (herkiesbaar). De heer Prinsen is candidaat gesteld door de afdelingen Groningen- Drente, Utrecht, Breda en Friesland. Bij monde van de heer Wolters ondersteunt de afd. Deventer deze candidatuur. Bij enkele candidaat- stelling wordt de heer Prinsen herkozen, die de benoeming aanvaardt en zijn dank uitspreekt voor het in hem gestelde vertrouwen. f. Als vertegenwoordigers in het Hoofdbureau der N.L.F. worden herbenoemd de heren F. Schuurman en Ir. J. F. Ilsen. g. Aanwijzing van een candidaat voor de verkiezing van een voor zitter van het Dagelijks Bestuur der N.L.F. wegens periodieke aftre ding van Prof. A. Kruidhof (herkiesbaar). De Voorzitter spreekt zijn waardering uit voor de leiding die Prof. Kruidhof weet te geven op de Hoofdbestuursvergaderingen en bij de Congressen. Het bestuurs voorstel Prof. Kruidhof als candidaat te stellen wordt aangenomen. h. In verband met het lidmaatschap van de N.L.F. worden geen besprekingen gevoerd. i. Aangaande het lidmaatschap van de Internationale Landmeters Federatie deelt de Voorzitter mede, dat het Bestuur uitvoering heeft gegeven aan het besluit van de vorige Alg. Verg. door aan de I.L.F. te verzoeken het lidmaatschap van K. en L. op i Januari 1950 te doen eindigen en over te doen gaan op de N.L.F. Het besluit daartoe is nog niet genomen door het Permanent Comité van de T.L.F. De Voorzitter schorst de vergadering om half een. Bij de heropening om 14.30 uur heet de Voorzitter welkom de heer W. F. Stoorvogel, Inspecteur van de Hypotheken en het Kadaster en de heer J. Zijlstra, oud-Ingenieur-verificateur van het Kadaster, die inmiddels ter vergadering zijn gekomen, en nodigt de heer J. J. Gorter, Ingenieur-verificateur van het Kadaster, Hoofd van de Ruilverkave- lingsdienst, uit zijn voordracht over j. „Vijf en twintig jaren kadastrale ruilverkavelingsdienst" uit te spreken. (Zie elders in dit nummer.) De Voorzitter brengt de heer Gorter hartelijk dank voor zijn interessante voordracht.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1951 | | pagina 47