Nederlandse Landmeetkundige Federatie 50 Journal des géomètres-experts et topographes francais, Sept. 1950, blz. 391. „La machine a dévorer les haies". In „La Révolution Frangaise" van Thiers lezen we over een ge lovige boerenbevolking in de Vendée die zich in een hardnekkige gue rilla in dit door oude heggen versneden land verdedigde. Dezelfde plaatsnamen ontmoeten we in dit artikel. Na verkaveling verwijdert een bulldozer de heggen, te taai voor schop en bijl, niet een snelheid van 350 m per dag, gooit de gaten dicht en maakt alles netjes vlak. de Gr. Congres N.L.F. 1951 Het elfde congres der N.L.F. zal worden gehouden op Dinsdag 29 en Woensdag 30 Mei in het conferentiehuis van de N.C.S.V., Woudschoten te Zeist. De indeling van de congresdagen is als volgt gedacht 29 Mei v.m.huishoudelijk gedeelte en lezing van Prof. dr. ir. W. Schermerhorn over internationale aspecten van de kar- tografie. n.m.vergadering van de commissie voor administratie en ju ridische problemen. 30 Mei v.m.: lezing, waarschijnlijk te houden door de heer W. Voor- beytel Cannenburg, directeur van het Ned. Hist. Museum voor Scheepvaart te Amsterdam, over de historische ontwikkeling van de oudere kartografie. n.m.vergadering van de commissie voor fotogrammetrie en kartografiebesproken worden acht rapporten aan gaande „de kartografie van Nederland; bijdragen van en taakverdeling tussen landmeetkundige diensten". Geodetische Studiedagen 1951 In aansluiting op het congres zullen op 31 Mei en 1 Juni te Delft de geodetische studiedagen worden gehouden. Er worden o.a. voor drachten gehouden over de volgende onderwerpenReproductiemetho den, Kaartprojecties, Samenkoppeling van geodetische metingen over grote gebieden, Berekeningen. Bovendien vindt een excursie plaats naar de topografische dienst. Tn de volgende aflevering worden de agenda van het congres, alsmede verdere bijzonderheden omtrent de aangifte tot deelneming aan con gres en studiedagen, opgenomen. De secretaris der N.L.F G. F. Witt.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1951 | | pagina 54