51 Examen voor landmeter van het Kadaster 1946 (Vervolg van jaargang 1950, blz. 143) Vraag II Het vervaardigen van het kaartje is zeer eenvoudig, zodat het hierbij niet wordt afgebeeld. Alleen dient men er op te letten, dat op het kaartje de kadastrale grenzen juist moeten worden afgebeeld; de onjuiste kaartering op het kadastrale plan van de Westgrens van perceel 203 moet dus worden verbeterd. Gem. Diever sectie A Te onteige nen grootte Eigenaren volgens de kadastrale legger Toelichting 196 68 ca Gemeente Diever Op het bijgevoegde 203 69 C. Derks kaartje door een 204 64 T. Vermaas rode arcering aan 205 4 R. Klaassens geduid. 206 94 J. Gerrits Vraag III 196 a. Bij de beantwoording van vraag I is aangenomen, dat de Zuidgrens van het kadastrale perceel nr. 195 samenvalt met de eigendomsgrens. Daar deze grens in 1934 is ontstaan, is er praktisch geen reden om daaraan te twijfelen. Het verplaatsen van een hek is een terreinsverandering die alleen in een enkel uitzonderingsgeval aanleiding geeft tot wijziging of aan vulling van de kadastrale kaart. Ook in dit geval is het verplaatste hek daarop niet afgebeeld. De kadastrale kaart geeft dus niet altijd een juist beeld van de tegen woordige terreinstoestand. 203. De kadastrale grens is de lijn die bepaald wordt door de op het ter rein aanwezige afscheidingen of grenstekens op het ogenblik van de opmeting. In dit geval is de Westgrens van het perceel 203 onjuist op het plan getekend (zie veldwerk dienstjaar 1935). De kadastrale kaart geeft dus niet altijd een juist beeld van de lig ging van de kadastrale grenzen. 204. Art. 671 B.W. schrijft niet voor (zoals art. 1219 B.W. dit voor de hypotheekakte doet) dat het object van de overdracht door middel van de kadastrale aanduiding omschreven moet worden. De eigendom wordt dus ook verkregen, als er geen of een onjuiste kadastrale aan duiding in de akte voorkomt, maar de identiteit van het object door

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1951 | | pagina 55