VERSCHILLENDE ONDERWERPEN Nederlandse Landmeetkundige Federatie 82 Rapport en begeleidende brief, aangeboden aan Zijne Excellentie de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, door de commissie voor de kaart van Nederland op schaal 1 10000 1 Aan Zijne Excellentie de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening te 's-Gravenhage. In opdracht van het Hoofdbestuur van de Nederlandse Landmeet kundige Federatie hebben de ondergetekenden de eer Uwe Excellentie een rapport aan te bieden betreffende de behoefte aan een kaart van Nederland op schaal i ioooo, een beschouwing over de ondoelmatige en kostbare wijze waarop tot heden in deze behoefte wordt voorzien, en bevattende een voorstel omtrent de vervaardiging van een kaart van geheel Nederland op schaal iioooo die aan redelijke eisen voldoet, en waarvan de kosten nochtans zo laag mogelijk zijn gehouden. Wageningen, 14 October 1950. De Commissie, w.g. Prof. dr. ir. W. Schermerhorn C. A. J. von Frijtag Drabbe Prof. A. Kruidhof. RAPPORT AANGAANDE DE KAART OP SCHAAL 110000 VAN NEDERLAND. Meer dan ooit staat Nederland op het ogenblik voor de noodzakelijk heid om door middel van intensivering en rationalisering op bijna alle gebieden te trachten een redelijke welvaart te verschaffen aan een steeds groeiende bevolking. Naast de industrie zal ook de landbouw, genomen in de meest uit gebreide zin, hierin een taak hebben te vervullen. Het meest economische gebruik van de bodem vereist een snel tot stand komen van cultuurtechnische werken, zoals ruilverkavelingen, ontginningen, herontginningen, droogleggingen en ontwateringen. Ook een juist inzicht in het productievermogen van de gronden door middel van grondonderzoek en bodemkaartering is noodzakelijk. De Plantenziektekundige Dienst ziet zich genoodzaakt zijn controle steeds meer te detailleren. 1) De commissie ontving van het hoofdbestuur der Nederlandse Landmeet kundige Federatie liet verzoek een onderzoek in te stellen naar de wenselijkheid van en de mogelijkheid tot de samenstelling van een kaart op schaal 110000. Het resultaat van het onderzoek en de denkbeelden van de commissie om te komen tot het vervaardigen van de bedoelde kaart zijn in het rapport vastgelegd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1951 | | pagina 28