86 Nader zal moeten worden onderzocht of dit bezwaren met zich mee brengt. Voor de oostelijke helft van ons land worden in samenwerking van de Topografische Dienst en de Nederlandse Maatschappij voor Lucht- kaartering tekenstukken vervaardigd op schaal i ioooo. Deze zullen zoveel gegevens moeten bevatten dat zowel de topografische kaart als de kaart op schaal i ioooo hieruit kunnen worden afgeleid. De kosten. De totale kosten worden geschat op 2.500.000 gulden. De commissie is van mening dat de kaart in vijf jaar gereed moet zijn. De financiering der kosten. Daar een verdeling der bijdragen in evenredigheid met het belang dat ieder Departement bij het tot stand komen van de kaart heeft, tot grote vertraging aanleiding zou kunnen geven, en het Departement van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening het meeste belang bij een»spoedige verschijning heeft, acht de commissie dit Departement aangewezen de nodige gelden te verstrekken en als uitgever der kaart op te treden. De vervaardiging, het technisch beheer en de verkoop der kaart zou in handen moeten worden gesteld van de Topografische Dienst te Delft. De Commissie, w.g. W. Schermerhor n, C. A. J. von Fr ij tag Drabbe en A. Kruidhof BIJLAGE III Vragenlijst aangaande de kaart 1 10000 A. Gebruik en productie. 1. Wordt door Uw dienst een kaart op schaal 1 10000 gebruikt? 2. Zo neen, welke kaart wordt dan door Uw dienst gebruikt? 3. Op welke wijze wordt deze kaart verkregen? 4. Indien zij door Uw dienst zelf wordt vervaardigd, geschiedt dit dan volgens een bepaald programma of incidenteel, d.w.z. al naar gelang voor een bepaald gebied behoefte bestaat aan de kaart? 5. Voor welke gebieden is de kaart gereed? 6. Worden de werkzaamheden waarvoor Uw dienst de kaart nodig heeft vertraagd, doordat de aanmaak van de kaarten niet snel ge noeg geschiedt? B. Kosten. 1. Welke kosten besteedt Uw dienst nu aan de vervaardiging van kaarten op schaal 1 10000? 2. Ih hoeverre werken de (te hoge) kosten remmend op de uitvoe ring van Uw programma der kaartproductie?

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1951 | | pagina 32