88 BIJLAGE IV. Résumé van de antwoorden op de in bijlage III opgenomen vragen. A-i. Op een enkele provinciale planologische dienst na, die op schaal i25000 werkt, hebben de verschillende diensten be vestigend geantwoord. 2. Zie 1. 3. a. Door verkleining en samenvoeging van kadastrale kaarten, b. Door vergroting van de topografische kaart 125000. 4. Incidenteel. 5. Gegrond op de binnengekomen antwoorden is te schatten, dat ongeveer 800.000 ha op 110000 is gekaarteerd. Hiervan zijn ongeveer 200.000 ha tweemaal en 200.000 ha meermalen ge kaarteerd. Het totale te kaarteren gebied is 4.000.000 ha. 6. De werkzaamheden waarvoor de diensten de kaart 110000 nodig hadden werden slechts in enkele gevallen vertraagd. In de meeste gevallen waren voldoende gelden voor dit werk op de begroting uitgetrokken om tijdig met de kaart gereed te zijn. B-i. De geschatte kosten zijn zeer verschillend. Zij wisselen tussen 2 en 90 cent per ha. In het algemeen werd de opmerking ge maakt, dat een schatting der kosten eigenlijk niet goed moge lijk was. 2. In een enkel geval (Provinciale Planologische Dienst van Noord-Holland) werd een kaartering niet aangevangen omdat de kosten te hoog waren. C-ia en b. Er wordt zowel van de kadastrale als van de topografische kaart uitgegaan. 2. Slechts in enkele gevallen voldoet de gebruikte grondslag aan de gestelde eisen. 3. De planologische diensten waren in het algemeen tevreden over de mate van gelijkvormigheid tussen kaart en terrein. De Cul tuurtechnische Dienst en de Stichting voor Bodemkaartering waren in het geheel niet tevreden. D-i. Hoogtelijnen worden niet, hoogtecijfers wel gewenst, doch niet gedrukt op de kaart, maar op een afzonderlijk verkrijgbaar te stellen vel doorzichtig papier. 2. De wens was dat zo weinig mogelijk speciale aanduidingen worden opgenomenslechts ter oriëntering enkele plaatsnamen. 3. Zie D 2. Minimum is wegen, wateren, dijken, gebouwen, per ceelscheidingen. E-i. Afdrukken op doorzichtig papier worden gewenst. 2. Zie D-i. F-i. Unaniem wenst men dat de kaart zo spoedig mogelijk gereed komt. 2. Door de meeste diensten werd een urgentievolgorde genoemd. De urgent geachte terreinen liggen echter over het gehele land verspreid, zodat eigenlijk geen bepaald deel als meest urgent moet worden beschouwd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1951 | | pagina 34