91 De kosten voor deelname aan de studiedagen bedragen i.oo. In de pauze bestaat gelegenheid een koffiemaaltijd te gebruiken in bet Geodesiegebouwkosten 1.50. T oelichting: Woudschoten, hef conferentie-oord van de N.C.S.V. te Zeist bij Austerlitz, is bereikbaar van Utrecht en van het station De Klomp (bij Veenendaal) uit met de autobussen van de firma Wed. De Haas. Er bestaat ruimschoots gelegenheid op Woudschoten tegen geringe kosten te logeren. Het hoofdbestuur hoopt dat vele congressisten de avond van de eerste congresdag zullen gebruiken om het contact met elkaar te verstevigen. De verblijfkosten voor de eerste dag, de tweede dag, en de beide dagen samen (met inbegrip van logies) bedragen respectievelijk 5.50, i 3-5° en 10.50. De prijs van de congrespublicaties is 2.50. De leden van de aangesloten verenigingen ontvangen begin April een bekendmaking, waarin nadere gegevens omtrent de kosten en de wijze van aanmelding voor deelname aan congres en studiedagen wor den verstrekt. De secretaris der N.L.F., G. F. Witt Verslag van de toestand en de verrichtingen van de Federatie. Het hoofdbestuur vergaderde in het afgelopen verslagjaar driemaal. Het rapport aangaande de kaart van Nederland op schaal 1 10000 werd aangeboden aan de Minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening. Het is te betreuren dat voor de vervaardiging van deze kaart, waaraan ons land zo dringend behoefte heeft, nog geen gelden beschikbaar zijn gesteld. Op het 10e congres werd het hoofdbestuur verzocht een onderzoek te doen instellen naar de mogelijkheid van vervaardiging van kaarten ■op grote schaal met voldoende nauwkeurigheid uit luchtfoto's. Daartoe installeerde het hoofdbestuur op 5 October 1950 een commissie onder voorzitterschap van de heer Ir. A. J. van der Weele. Een sub-commissie heeft een rapport ingediend over de vraag aan welke nauwkeurigheids- eisen de kaart moet voldoen. Verder werd besloten dat zal worden nagegaan welke nauwkeurigheid kan worden bereikt bij opneming op schaal 120000, 1 12000 en 1 7000. Op verzoek van het hoofdbestuur heeft een commissie uit de Ver eniging van Hypotheekbewaarders een studie gemaakt van de moder nisering van het recht van reclame, bedoeld in de Wet op de Grond belasting 1870. Dit naar aanleiding van een rapport van de commissie De Monchy, dat 20 April 1950 verscheen. Het voornemen bestaat de voorstellen uitgaande van de commissie, ter kennis te brengen van de daarvoor in aanmerking komende autoriteiten. Daar in de vergadering van het „Comité Permanent" van de „Fédé- ration Internationale des Géomètres", in 1950 te Parijs gehouden, te weinig landen vertegenwoordigd waren, kon de toelating van de N.L.F.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1951 | | pagina 37