In memoriam R. ten Oever 143 Roelof ten Oever werd geboren op 19 Augustus 1901 onder de gemeente Staphorstlater was hij woonachtig in Hoogeveen. Na de H.B.S. te hebben doorlopen studeerde hij in Wageningen aan de Landmeterscursus verbonden aan de Landbouwhogeschool. Na het behalen van het landmetersdiploma be gon hij zijn kadastrale loopbaan als adspirant-landmeter te Winschoten op 1 Maart 1924. Op 15 September 1926 volgde zijn overplaatsing naar Zwolle, waar hij als landmeter van het Ka daster aanvankelijk werkzaam was bij de ruilverkaveling van Nieuwleusen, later bij de Landmeetkundige dienst van het Kadaster, waar hij al spoedig, in 1930, aangewezen werd als hoofd van het bureau, welke functie hij tot aan zijn dood heeft vervuld. Ten Oever heeft in trouwe plichtsvervulling en accuratesse enorm veel werk verzet, waarbij zijn beheersing ieders bewondering afdwong en zijn medewerkers tot actie inspireerde. Ook in het verenigingsleven vervulde hij een actieve rol. Vele jaren was hij voorzitter van de afde ling Deventer van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Zijn goed inzicht in kadastrale verhoudingen kwam tot uiting door zijn benoeming tot lid van de studiecommissie voor reorganisatie van de kadastrale dienst, ingesteld door het bestuur van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkundehet zeer verdienstelijke werk, dat mede door zijn toedoen hiermede werd verricht, moge blijken uit de uitvoerige goed gefundeerde rapporten die van deze commissie in de jaren 1946 en 1947 zijn verschenen. Typerend voor Ten Oever was zijn uitlating ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum, waarbij hij, gewag makende van zijn liefde voor zijn vak, opmerkte, dat hij met zijn werk diensten bewees aan alle lagen van de Nederlandse gemeenschap. Dit sociaal gevoel kwam ook tot uiting in zijn lidmaatschap van een Voogdijraad en van de Zwolse gemeenteraad. Ondanks zijn drukke werkzaamheden was hij steeds bereid op rustige en beheerste wijze gerezen moeilijkheden tot oplossing te brengen, waarmee hij zijn leidinggevende kwaliteit toonde. Het overlijden van Ten Oever heeft niet alleen in zijn gezin, met drie studerende kinderen, een grote leegte doen ontstaan, maar ook op het bureau van de Landmeetkundige dienst in Zwolleallen die hem gekend hebben en met hem hebben mogen samenwerken, weten zich gesterkt door zijn goede voorbeeld. A. G. M. van der Krogt.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1951 | | pagina 45