166 kunnen worden uitgedrukt in 4 stationsvergelijkingen (in de punten C, G, K en F), 21 10 1 12 veelhoeksvergelijkingen volgens (3) en 29 2 X 12 3 8 netsvergelijkingen volgens (4). De punten G, K, I en H vormen een volledige vierhoek, die dus 3 veel hoeksvergelijkingen oplevert. Van het lijnstuk GH linksom gaande tot het lijnstuk KI ziet men een ketting bestaande uit 8 driehoeken, die dus 8 veelhoeksvergelijkingen oplevert. De laatste veelhoeksvergelij king volgt uit de gesloten vierhoek CGKF. Dit is wel de gemakke lijkste, maar niet een noodzakelijke keuze; i.p.v. A KLI had men b.v. vierhoek KFLI, en i.p.v. A F AL vierhoek KFAL kunnen nemen. Om de netsvergelijkingen te vinden maakt men een potloodkopie van het gehele net. Door uitvlakken neemt men de geïsoleerde punten weg met de lijnstukken die deze punten met het overige net verbinden. Fig. 32 Fig. 33 (Geïsoleerd zijn de punten die door niet meer dan twee rechten met het net zijn verbonden.) Omdat in (4) L met 2 en P met 1 vermindert, blijft het aantal nets vergelijkingen gelijk. In fig. 32 doet zich het geval voor, dat door het vervallen van F met AF en EF, benevens de hoeken EFA, FAD en BEF, ook de lijnstukken AD en EB vervallen. Maar fig. 32 stelt een geval voor, waarin voor het tellen van de netsvergelijkingen het toe voegen van een hoek nodig was, b.v. L CAD. In totaal vervallen er dus 4 lijnstukken en 1 punt, d.w.z. het aantal netsvergelijkingen volgens (4) vermindert met 2, maar één daarvan heeft betrekking op de toegevoegde hoek en bestaat dus niet. Hierop heeft men dus te letten als behalve de twee verbindingslijnen met het geïsoleerde punt, nog andere lijnstukken vervallen. Dit komt zelden voor. Door het wegvallen van een geïsoleerd punt en zijn verbindingslijnen kan een tweede en zelfs een derde punt eveneens geïsoleerd worden. Ook deze neemt men dan met hun verbindingslijnen weg. B.v. in fig. 33 vindt men 7 punten en 12 lijnstukken. Er is dus slechts 12 2 X 7 3 1 netsvergelijking. Neemt men het geïsoleerde punt G weg met de lijnstukken EG en FG, dan worden ook E en F geïsoleerde pun-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1951 | | pagina 20