181 kadasterkantoor kennis aan al diegenen waarvan hij veronderstelt, dat zij belang bij een eventuele inschrijving hebben. Op een te houden zitting krijgen alle belanghebbenden gelegenheid hun bezwaren tegen de inschrijving in te dienen. Hiervan wordt een proces-verbaal opgemaakt, dat door alle aanwezigen wordt ondertekend. Dit proces-verbaal, met de voorlopige kaart van de begrenzingen, wordt ter visie gelegd, waarna gedurende twee maanden een ieder bezwaren kan indienen. Geschiedt dit niet, dan wordt de inschrijving van kracht. Het Kadaster kan ook het verzoek tot inschrijving afwijzen wanneer de gegevens niet aan de eisen voldoenverzoeker kan dan de hulp in roepen van het „Tribunal". De door het Kadaster afgegeven titel (titre foncier) bevat aan het einde een kaart op schaal i 2000. Elk blad van de titel is verdeeld in twee delenop het linker deel staan vermeld alle elementen die aan leiding gaven tot de inschrijving: de koopakten, akten van successie, etc., verder de erfdienstbaarheden en andere rechten van derden (hypo theek, vruchtgebruik, e.a.). Op het rechterdeel van het blad worden de doorhalingen van hypotheken, vervallen erfdienstbaarheden, enz. in geschreven. De minuut van de titel komt in het kadastrale archiefde eigenaar ontvangt een geheel gelijkluidend afschrift. Deze kopie wordt gesteld in het Frans dan wel in het Arabisch, al naar het verlangen van de eigenaar. Bij elke verandering in de eigendom is deze verplicht de kopie-titel aan te biedengeen enkele wijziging is rechtsgeldig wanneer zij niet is ingeschreven. Heeft de inschrijving plaats gehad, dan is zij onherroepelijk. Voor het doen inschrijven van domeingoederen, eigendommen van de Sultan, enz. gelden andere regelen. Prof. Giovanni Boaga geeft in een uitgebreid artikel een overzicht van de verdeling van de grondeigendom in Italië. R. L. Hypotheken op onroerende goederen. Het volgende is ontleend aan Mededeling 5067 van het Centraal Bureau voor de Statistiek, afd. Statistiek der Overheidsfinanciën. De na de bevrijding in 1945 aangevangen stijging van de aantallen en bedragen der nieuwe inschrijvingen zette zich in 1950 verder voort. Van 1946 af werden naar aantal en bedrag meer hypotheken nieuw ingeschreven dan doorgehaald. De gemiddelde rentevoet van nieuwe inschrijvingen bedroeg over 1950 3,74 De gemiddelde rente van de openstaande inschrijvingen 5624 millioen) bedroeg op 31 December 19504,17%- F. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1951 | | pagina 35