VERSCHILLENDE ONDERWERPEN Nederlandse Landmeetkundige Federatie 182 Verslag van het elfde Congres der Nederlandse Landmeetkundige Federatie, gehouden op 29 en 30 Mei 1951 in het conferentieoord „Woudschoten" te Zeist. 1. De voorzitter, Prof. Kruidhof, heet alle aanwezigen hartelijk welkom en deelt mede zijn openingsrede te houden na de behandeling van de huishoudelijke punten van de agenda. 2. Het verslag van de secretaris en het financieel verslag geven geen aanleiding tot opmerkingen. De voorzitter doet mededeling van een schrijven van de kascommissie, waarin wordt verklaard dat de boeken in goede orde zijn bevonden. 3. De zittende redactie, bestaande uit de heren Prof. R. Roelofs, Mr. K. J. Bes en lr. F. Harkink, wordt bij acclamatie herkozen. De voor zitter spreekt namens de vergadering woorden van dank aan redactie en redactiesecretaris voor het werk dat zij doen om het Tijdschrift op zijn hoge peil te houden. 4. De voorzitter wordt op voorstel van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en de Vereniging van Civiel-Landmeters en Geo- detisch-Ingenieurs voor een periode van drie jaar herkozen. 5. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen wordt in de rond vraag geen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter zijn openingsrede aanvangt Sinds het vorige congres heeft de Federatie grote verliezen geleden door het overlijden van de leden Corsten, Heezemans, O. j. Jonas, Ten Oever en Polman. Corsten nam in de fotogrammetrische tak van de Federatie een belangrijke plaats in. Nog meer naar voren kwam de figuur van Jonas. Zijn levendige belangstelling voor alles wat met de landmeetkunde en de landmeters in verband stond en zijn zin voor het verenigingsleven maakten hem tot een van de belangrijkste figuren bij de oprichting der Federatie. Wij willen allen in enige ogenblikken stilte gedenken. Tot onze teleurstelling kan Prof. Tienstra het congres wegens ziekte niet bijwonen. Bij de voorbereiding van het congres hadden wij goede hoop dat hij de commissievergadering van fotogrammetrie en kartografie zou leiden. Nu is een verslechtering in zijn toestand inge treden. Ik stel U voor hem een telegram te zenden met de volgende in houd„Het elfde congres van de N.L.F. betreurt het U niet in zijn midden te hebben. Het wenst U van harte sterkte en beterschap toe". (De vergadering betuigt haar instemming met dit voorstel.) De traditie getrouw heeft het hoofdbestuur de hoofden van dienst, die nauw bij de landmeetkunde betrokken zijn, uitgenodigd. Het ver heugt ons dat de heren Von Frijtag Drabbe en Stoorvogel aan de uit nodiging gevolg hebben gegeven en hier aanwezig zijn. Ik heet hen in het bijzonder welkom. Tevens maak ik van de gelegenheid gebruik de heer Stoorvogel geluk te wensen met de aan hem verleende hoge konink lijke onderscheiding.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1951 | | pagina 36