Verslag 186 De tweede dag was gewijd aan de bespreking van de aansluitings problemen. De heer Ir. W. Baarda begon met een overzicht te geven van de verschillende kaartprojecties. In een tweede voordracht behan delde hij de vereffening van meetkundige grondslagen over uitgestrekte gebieden en het aansluitingsprobleem. Tenslotte hield de heer G. J. Bruins een voordracht over de aansluiting van het Nederlandse drie- hoeksnet aan het Centraal-Europese driehoeksnet. De moeilijke stof werd door beide sprekers op zeer duidelijke wijze behandeld. De N.L.F. kan zich gelukkig prijzen, dat ieder jaar opnieuw de deskundige per sonen in ons vak hun medewerking verlenen aan de studiedagen daar door immers is het slagen van deze dagen gewaarborgd. Ook dit jaar kunnen de ongeveer zeventig deelnemers op twee welbestede dagen terugzien. De secretaris der N.L.F-, G. F. Witt. van de toestand der Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en van hetgeen door haar in verband met artikel la der statuten is verricht sedert de Algemene Vergadering van September 1950 (artikel 16a Huishoudelijk Reglement). Het ledental der Vereniging onderging enige verandering. Wij tellen thans 199 gewone en 70 buitengewone leden, tegen respectievelijk 190 en 70 in het vorige jaar. Door het overlijden van de heren A. A. H. Heezemans, O. J. Jonas en R. ten Oever ontvielen ons drie trouwe en verdienstelijke leden. De samenstelling van de Commissie voor het ontwerpen van een Algemene Maatregel van Bestuur waarin voorschriften over de in schrijving van registergoederen zullen worden gegeven, onderging hier door wijziging. In de plaats van de heer A. A. H. Heezemans heeft zitting genomen de heer W. Joosten, ingenieur-verificateur van het kadaster te Amsterdam. De commissie kwam voor de tweede maal te Utrecht bijeen op 10 Mei 1951In deze vergadering werd besloten stappen te doen tot het verkrijgen van meer exacte gegevens betreffen de de voorgenomen wijziging van het B.W. en om te trachten invloed uit te oefenen op een principieel punt. Het Bestuur nam kennis van het Rapport van de Commissie tot herziening van de pachtwetgeving en wendde zich terzake mondeling en schriftelijk tot de Directeur-Generaal van de Landbouw. Aan het verzoek, door het Bestuur gericht tot het Bestuur van de Internationale Landmeters Federatie, om het lidmaatschap van onze Vereniging te doen eindigen en over te doen gaan op de Nederlandse Landmeetkundige Federatie, werd door bijzondere omstandigheden in 1950 nog geen gevolg gegeven. Op de bijeenkomst van het Permanent Comité, te houden in Luxemburg in Augustus 1951zal dit punt op nieuw aan de orde komen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1951 | | pagina 40