VERSCHILLENDE ONDERWERPEN 48 Nr. i. Het strenge vereffenen van driehoeksnetten volgens een automati sche methode. De inrichting van de Zeiss phototheodoliet nr. 3 van het I.G.M. voor het opnemen van dichtbij gelegen objecten, voor het controleren van monumenten. Geodesie in de ruimte. Vereenvoudigde astronomische puntsbepaling in de polaire zóne (in het Frans). Over het berekenen van afstand en azimuth voor artilleristische doel einden uit geografische coördinaten. Over het berekenen van de afstand tussen twee punten uit geografi sche coördinaten. (In dit artikel vergelijkt de schrijver het berekenen van afstand en azimuth volgens verschillende formules op de ellipsoïde van Bessel en op de internationale ellipsoïde.) Nr. 2. Verslag van de werkzaamheden van het I.G.M. in 1950 en het in 1951 uit te voeren programma. Geodetische en physische elementen bij ballistische problemen. Apparaten voor zwaartekrachtsmeting, door het I.G.M. geconstru eerd. Een gewijzigd slingerstatief van Mioni. Over enige fundamentele eigenschappen van conforme overbrenging van het ene vlak op het andere. Een theorie over de voorlopige kostenberekening bij topografische opnemingen volgens de klassieke en volgens de fotogrammetrische methode. I. R. L. In memoriam A. Tichelaar 29 Augustus 189917 December 1951 Het leven iseen krijgsbanier, door goed' en kwade dagen, Guido Gezelle Anthonie Tichelaar werd te Makkum (Fr.) geboren. Hij bezocht de H.B.S. te Leeuwarden en behaalde in 1924 het einddiploma van de Landmeterscursus verbonden aan de Landbouwhogeschool te Wage- ningen. Op 1 Maart 1924 volgde zijn benoeming tot adspirant-land- meter van het kadaster te Utrecht en op 1 November 1925 tot land meter van het kadaster. Als zodanig was hij tot 1 Februari 1933 werk zaam te Zierikzee, daarna te Utrecht. Toen in 1940 de kadastrale ruilverkavelingsdienst een grote uitbrei-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1952 | | pagina 52