50 J. F. Ilsen Utrecht en als reserve-majoor van de commissie beoordeling officieren in de bezettingstijd. Ongetwijfeld is deze opsomming van zijn werkzaamheden op niet- kadastraal terrein onvolledig. Doch het genoemde geeft een beeld van deze mens, die terecht gewaardeerd werd in brede kringen. Zijn heengaan moet voor zijn vrouw, wier hulp en toeverlaat hij sedert haar ziekte was, een onzegbaar verlies betekenen. Veel werd haar in hem geschonken. Onze innige deelneming gaat naar haar uit. Veel heeft Tichelaar ook betekend in het leven van hen die het voorrecht genoten met hem in aanraking te komen. Vele vrienden had den zich bij de rouwdienst in de Doopsgezinde Kerk te Utrecht ver enigd en velen bewezen hem de laatste eer te Westerveld, waar de Burgemeester van Utrecht de overledene, in een alle wereldlijke zakeri omvattende rede, als een hoogstaand mens en ambtenaar en als een verdienstelijk Utrechts burger herdacht. Diep is de wonde die werd toegebracht. Wij dienen te berusten en dankbaar te zijn voor het vele dat ons door deze rechtschapen mens werd geschonken. Hij ruste in vrede. Gegevens van de N.L.F. Nederlandse Landmeetkundige Federatie Dagelijks Bestuur: Prof. A. Kruidhof, hoogleraar aan de Landbouwhoge school, Rijksstraatweg 87a, Wageningen, tel. 2698 voorzitterG. F. Witt, landmeter ie kl. van het kadaster, Van Goghstraat 73, Arnhem, tel. 25305 secretarisIr. W. Ba ar da, lector aan de Technische Hogeschool, Van Leijdenstraat 14, Voorburg, tel. 's-Grav. 723041 (penningmeester)Postrekening 259586 ten name van de penningmeester der N.L.F. te Voorburg. Hoofdbestuur: de leden van het Dagelijks Bestuur; E. Prinsen, landmeter ie kl. van het kadaster; W. J. Hemmes, landmeter ie kl. van het kadaster; T. H. Sanders, ingenieur-verificateur van het kadaster; Ir. S. Rienstra, landmeter ie kl. van de Rijkswaterstaat; Ir. B. Scherpbier, hoofd van de topografische dienst van de B.P.M.P. H. M. Plasman, oud-hoofd van het kadaster in Indonesië; Ir. F. H ar kin k, landmeter ie kl. van het kadaster. De leden worden onderscheiden in verenigingsleden en persoonlijke leden. De verenigingsleden zijn de gewone en buitengewone leden van de hieronder genoemde aangesloten verenigingen. De leden van de Vereniging voor Kadaster en Land meetkunde, de Vereniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster, de Vereni ging van Civiel-Landmeters en Geodetisch-Ingenieurs en de Vereniging van Land meters van het Kadaster in Indonesië, benevens de persoonlijke leden van de Federatie, ontvangen het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde gratis; de leden van de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie ontvangen slechts overdrukken van de fotogrammetrische artikelen. De contributie van de per soonlijke leden bedraagt 18.per jaar. Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde BestuurE. Prinsen, Pelikaanstraat 32, Leeuwarden, tel. 5671 (voorzitter) W. J. Hemmes, Taco Mesdagstraat 44, Groningen, tel. 28767 (secretaris); Ir. A. Go vers, Prins Frederiklaan 17, Breda, tel. 8721 (penningmeester); R. S. Terpstra, Loskade 15, Middelburg. Postrekening269709 ten name van de penningmeester van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde te Breda. Contributiegewone leden 30.per jaar, buitengewone leden 18.per jaar.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1952 | | pagina 54