Literatuuroverzicht 71 met coördinatenfouten verwaarloosd kunnen worden dat het cen- treringsnomogram ook voor dit geval met enige benadering gebruikt kan worden, mits genomen wordt (ti zal toch meestal 2 zijn) d.. b,. 1 voor ai voor bt ti V 2 ti 1/2 (8) en voor p. p2 Voor li moet men nemen de afstand Z{ S;, als Zt het teruggeïnver- teerde punt is; meestal zal men wel kunnen volstaan met de /-lijn in het nomogram met hoogste becijfering. Ofwel men behoeft in dit geval het nomogram slechts eenmaal per serie te gebruiken. Wordt vervolgd..) Bollettino di Geodesia e Scienze Affini. 1951, nr. 3. Rapport over de werkzaamheden van het I.G.M. in 1948-1950 be treffende de triangulatie en de nauwkeurigheidswaterpassing (in het Frans). Rapport over de werkzaamheden van het I.G.M. in de laatste twintig jaar betreffende het aardmagnetisme (in het Frans). Plan voor een nieuwe nauwkeurigheidswaterpassing. Over de overbrenging van de geoïde op de ellipsoïde. Over wereldkaarten volgens één systeem (in het Frans). Over de vrije val van lichamen. Een bijdrage over het vraagstuk van de persoonlijke invloed op de fouten bij astronomische azimuthsbepaling (in het Italiaans met Duitse vertaling) Een theorie over de voorlopige kostenberekening bij topografische opnemingen. II. R. L. Een nieuwe zeer nauwkeurige standaard-lengtemaat is mogelijk geworden door een instrument, ontwikkeld door het Lab. voor Spec troscopie v.h. Nat. Bur. of Standards, de NBS-Meggers Mercury 198 Lamp. Hierover zijn nadere bijzonderheden te verkrijgen bij genoemd Bureau, Washington, 25, D.C. Dit instrument werkt met een enkel voudige geheel zuivere kwik-isotoop, verkregen door zuiver goud intens te beschieten met neutronen. Tevoren was het niet mogelijk zich een zuivere kwik-isotoop te verschaffen. Deze geeft echter spectroscopisch een veel scherpere definitie dan bv. Cadmium, dat tevoren voor dit doel gebruikt werd, maar dat in hoofdzaak uit 6 ongescheiden isotopen bestaat, waarvan het licht onderling iets verschillende golflengten heeft. 1) Ik schat dit het geval, als dezelfde omstandigheden optreden, waarin ook voor de voorwaartse richting het berekende richtingsgewicht volgens nomogram Kad. nr. 54 geldig is (zie H.T.W. blz. 38 en 92).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1952 | | pagina 21