87 Literatuuroverzicht voorkomt behoeft hiervan geen kaart 93 te worden gemaakt. Voor elk appartementsnummer wordt vervolgens een opvolgend leggerartikel geopend, met in het hoofd de naam van de „eigenaar" en vermelding van deel en nummer van de splitsingsakte. Achter het kadastrale num mer wordt geen grootte ingevuld, maar wel worden de gegevens voor de grondbelasting te bestemder plaatse vermeld. Aangezien in deze ge gevens nimmer een wijziging zal komen, kan de rest van het blafl' worden gebruikt om opvolgende eigenaren te boeken als het hoofd geen ruimte meer biedt. In het register 71 volgen de appartements nummers achter het plannummerhierachter kan het leggerartikel worden vermeld. In het register 69a wordt op dezelfde wijze gehandeld. In beide registers komt de vermelding van de grootte natuurlijk alleen bij het plannummer en hebben de appartementsnummers geen grootte. Met belangstelling zie ik de Algemene Maatregel van Bestuur tege moet. 31 December 1951. Het Österreichische Zeitschrift für Vermessungswesen, 195.D nr. 3, blz. 85 e.v., bevat het verslag van een voordracht door Ing. K. Neumaier, getiteld„Die Organisation des Vermessungswesens in den Vereinigten Staaten von Amerika". Men kan hierin een globaal overzicht vinden van de verschillende overheidsdiensten in de U.S. die landmeetkundige werkzaamheden ver richten, hun werkwijzen, arbeidsveld en het door hen geproduceerde kaartwerk. De luchtfotogrammetrie speelt hierbij een zeer grote rol. Verder behelst het verslag nog een en ander over de metingen t.b.v. de grondeigendom, die in de U.S. een geheel andere grondslag hebben dan in West-Europa. De wet verplicht daar niet tot de een of andere registratie van de grondeigendomsovergang. Wel bestaan er plannen om tot een verbetering inzake de meting van het grondbezit te geraken. W. v. R. Zeitschrift für Vermessungswesen. December 1951. Baeschlin. Die Notwendigkeit der akademischen Ausbildung im Vermessungberuf. Uit deze rede van de Zwitserse hoogleraar verneemt men, dat de landmeetkundige studie aan de Technische Hogeschool te Zurich acht semesters duurt, plus twee maanden voor de uitwerking van diploma- werk. Er zijn twee richtingeno. voor cultuurtechniek en grondboek, b. voor geodesie en kartografie. De grondboekmetingen worden in Zwitserland in hoofdzaak door particuliere landmeters verricht; de grondboekmeting mag pas plaats hebben na een tot stand gekomen ruilverkaveling; de opmeting van de oude toestand dient als grondslag voor de nieuwe. Het ruilverkave- lingswerk geschiedt door grondboeklandmeters in ambtelijke dienst.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1952 | | pagina 37