FO TOGRAMME TRIE Aanvullende cursus in luchtfotogrammetrie 89 De École Nationale des Sciences Géographiques (verbonden aan het Institut Géographique National) organiseert van 23 Juni tot 1 Augus tus 1952 te Parijs een aanvullende cursus in luchtfotogrammetrie, zowel theoretisch als practisch, speciaal ontworpen ten behoeve van buiten landse studenten en beoefenaars der fotogrammetrie, die zich op de hoogte wensen te stellen van het materieel en de methodes die in Frankrijk in gebruik zijn. I. Algemeen karakter van het onderricht. Het onderricht, dat in het Frans wordt gegeven (sommige colleges kunnen worden herhaald in het Engels), heeft de volgende hoofdkenmerken: a) Een zeer groot deel wordt besteed aan het practisch gebruik van de instrumenten. Te dien einde zullen de theoretische colleges, die gegeven worden in de lokalen van de École Nationale des Sciences Géo graphiques, worden afgewisseld met practische werksamenkomsten in de lokalen van de fotogrammetrische dienst van het Institut Géogra phique National te Saint-Mandé en met verschillende excursies. Een voldoend aantal uitwerkingstoestellen (zowel als deskundige assisten ten) zullen ter beschikking staan van de deelnemers, opdat ieder van hen practische werkzaamheden zal kunnen verrichten. b) Het practisch werk wordt uitgevoerd met in gebruik zijnd mate rieel van het Institut Géographique National, met name de instru menten van Poivilliers SOM in diverse uitvoeringen. c) Bij het onderricht wordt verondersteld, dat de toehoorders reeds enigermate vertrouwd zijn met de beginselen van de luchtfotogram metrie. Zonodig kunnen op verzoek gedrukte stukken (Cursus van de École Nationale des Sciences Géographiques) ter beschikking van de deelnemers worden gesteld. d) Verschillende excursies zijn uitgestippeld, bedoeld ter illustratie van het onderricht, o.a. naar: - de afdeling fotografische escadrilles van het I.G.N. (gestationneerd op het vliegveld van Creil, Oise) een op het terrein met voorbereidend fotogrammetrisch werk bezig zijnde brigade een met aanvullend terrestrisch werk bezig zijnde brigade - de werkplaatsen van de Société d'Optique et Mécanique de Haute Précision (S.O.M.); de verzamelingen en het laboratorium van het Conservatoire National des Arts et Métiers. II. Programma van het theoretisch onderricht. Het leek verkieslijk de lesrooster tot enkele punten te beperken, nl. de volgende a) algemene problemen van de luchtfotogrammetrie, perspectivische stralenbundels, hun uitwendige oriëntering en hun reconstructie b) de problemen van de fotografische opneming;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1952 | | pagina 39