92 De rooster is ais volgt samengesteld Vrijdag 18 April 10.00 Opening door Prof. A. Kruidhof. 10.15-12.15 Inleiding te houden door de heer Ir. A. J. van der Weele. OnderwerpMethoden en mogelijkheden bij de toepassing van de fotogrammetrie. (Inhoud: kort overzicht van de grondslag der kaarterings- en triangulatiemethoden, en een kritische be schouwing over de toepassingsmogelijkheden en de bereikbare nauwkeurigheid.) 12.30 Koffiemaaltijd in de Studenten-Mensa, Oude Delft 91. 14.00 Voordracht van de heer Prof. R. Roelofs. Onderwerp: Stereoscopie. (De nieuwere opvattingen over het stereoscopisch zien worden behandeld.) 15.00 Gelegenheid voor de deelnemers tot bezichtiging van een prac- tisch werk aan de aanwezige fotogrammetrische instrumenten. De instrumenten zullen ook in de avonduren ter beschikking van de deelnemers zijn. 17.30 Warme maaltijd in de Mensa. Zaterdag 19 April 8.30 Voortzetting van het practicum en een demonstratie van de heer Ir. J. C. de Munck van het sluiteronderzoek aan een fotogram metrische camera langs foto-electrische weg. 11.00 Voordracht van de heer Ir. A. J. van der Weele. OnderwerpPractische consequenties van de toepassing der fotogrammetrie voor kadastrale en andere doeleinden. (Hierbij komt o.a. ter sprake vergelijking van ontschrankings- en beeld paarmethode, paspuntsbepaling, bladindeling, enz.) 12.30 Koffiemaaltijd in de Mensa. 14.00 Voordracht van de heer Dr. Ir. P. Buringh. OnderwerpFoto-interpretatie. 15.00 Voordracht van de heer Prof. R. Roelofs. Onderwerp: Aerotriangulatie. (De vereffening van aerotriangu- latie volgens de methode der kleinste kwadraten.) 16.00 Sluiting van de studiedagen door Prof. A. Kruidhof, voorzitter der N.L.F. De kosten voor deelneming aan de studiedagen bedragen 1.00. De prijs van een koffiemaaltijd is 1.00, die van een warme maaltijd is 1.05. De secretaris der N.L.F., G. F. Witt

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1952 | | pagina 42