160 toch hebben er zeer toe bijgedragen onze kijk op de geodesie te ver breden dat het laboratorium voor geodesie levend is geworden door speurwerk op velerlei gebied is vnl. aan Uw stuwkracht te danken. Voor mij zal een ideaal zijn de resultaten van de mij toevallende sector van opleiding en onderzoek in evenwicht te brengen met de Uwe, waar bij ik mij gesterkt weet door Uw belangstelling. Hooggeachte Haasbroek, Uw belangrijk aandeel in de praktische vorming van de jonge geo deten zal wel niemand meer kunnen voorbijzien. Het is mij een voor recht geweest in de afgelopen jaren nauw met U te hebben kunnen samenwerken en ik spreek de wens uit, dat dit zo vriendschappelijke contact blijvend zal mogen zijn. Dames en Heren Studenten, Veel van wat U hedenmiddag hoorde zal U niet vreemd in de oren hebben geklonken. Inderdaad, evenwicht tracht U nu reeds te bewaren, al is het dan tussen andere factoren. Ook het element vrijheid is U niet onbekend. Maar op één punt wil ik nog wijzen. Lesgeven is als het geven van richtlijnenin de kern van het betoog zal met de tijd een zekere ontwikkeling te bespeuren zijn. Onvolmaaktheden in deze kern zijn, als die in het aan de richtlijnen ten grondslag liggende model, slechts op te sporen door critische toetsing en hier ligt in het zo moeizame proces van begrijpen van de gedoceerde stof de moge lijkheid voor deze toetsing opgesloten. Het levend houden van een college zal daarom voor een groot gedeelte van Uw medewerking wat betreft deze toetsing afhangen. U kunt er van verzekerd zijn, dat ik dan gaarne mijn medewerking geef om tot een vrije gedachtenwis- seling te komen, ten bate van U en van mij. Ik heb gezegd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1952 | | pagina 76