Verslag 263 (17) A. PastorelliLa photogrammétrie aérienne dans la mensuration cadastrale officielle de Calonico. Schw. Ztschr. für Vermessung und Kulturtechnik 1952. (18) R. Danger: Reflexions sur les deux aspects juridique et technique de la profession. Journal des Géomètres 1952. (19) P. Kuin: Universiteit en Bedrijfsleven. Rotterdam 1952. van het twaalfde congres der Nederlandse Landmeetkundige Federatie, gehouden op 7 Juni 1952, in American Hotel te Amsterdam i. De voorzitter, Prof. Kruidhof, opent het congres met een woord van welkom aan alle aanwezigen; de vergadering stelt het op prijs de heren Stoorvogel en Von Frijtag Drabbe als gasten in haar midden te hebben. De openingsrede zal de voorzitter na het huishoudelijk ge deelte houden. 2a. In antwoord op een vraag van de heer Schuurman, gesteld naar aanleiding van het verslag van de secretaris, deelt de voorzitter mede, dat het ontwerp van de regeling der regionale bijeenkomsten binnen kort aan de aangesloten verenigingen wordt gezonden. 2b. Namens de kascommissie, bestaande uit de heren Bruins en Rienstra, verklaart de laatste, dat de bescheiden van de penningmeester in orde zijn bevonden. Hij stelt voor het financieel beheer goed te keuren. De vergadering kan zich met dit voorstel verenigen. 3. De zittende redactie, bestaande uit de heren Prof. R. Roelofs, Mr. K. J. Bes en Ir. F. Harkink, wordt bij acclamatie herkozen. De voorzitter dankt de redactie voor hetgeen zij in het afgelopen jaar wederom verrichtte. 4. Ook de heer Ir. J. Wolthuis, candidaat gesteld door de Vereni ging voor Kadaster en Landmeetkunde en de Vereniging van Civiel- Landmeters en Geodetisch-] ngenieurs voor de vervulling van het secre tariaat, wordt bij acclamatie gekozen. De voorzitter wenst de nieuwe secretaris geluk met zijn benoeming en heet hem welkom in het hoofdbestuur. Vervolgens neemt de voorzitter afscheid van de afgetreden secre taris. De heer Witt heeft in zijn zes zittingsjaren een belangrijke groei van de N.L.F. meegemaakt. Hij dankt hem zeer bijzonder voor het vele dat hij voor de bloei van de N.L.F. heeft gedaan en voor de vriendschap die hij heeft gegeven. 5. Voor de rondvraag bestaat geen belangstelling, waarna de voor zitter zijn openingsrede uitspfeekt Voor wij overgaan tot onze werkzaamheden, willen we een ogenblik in gedachten vertoeven bij hen die in dit jaar uit ons midden zijn weg gerukt. Ik noem hun namen Prof. Tienstra, Tichelaar, Zijlstra, Oomes. Bij iedere naam gaat een wereld van gedachten open. Bij verschillende gelegenheden is getracht hun verdiensten en onze dank in woorden uit te drukken. Ik wil daarom niet in herhalingen vervallen, maar het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1952 | | pagina 49