In memoriam M. H. Geerts 268 Aan de hogeschool zal men in het 5e studiejaar de student zodanig moeten vormen, dat hij ook na zijn eindexamen zich in de vraagstukken van zijn vak blijft verdiepen. Hij ziet in deze methode gunstige perspec tieven. De heer Schuurman stelt tenslotte voor nauwer contact tussen de hogeschool en de practijk te bewerkstelligen. Kan het hoofdbestuur als contactlichaam dienst doen De voorzitter wil door het hoofdbestuur een commissie laten benoe men, bestaande uit hoogleraren van de T.H. en practijkmensen. Prof. Roelofs ziet liever een commissie zonder docenten der T.H., die zich eerst beraadt over de problemen en daarna overleg pleegt met de docenten. De voorzitter voelt meer voor zijn eigen voorstel. Het hoofdbestuur zal deze zaak nader onder ogen zien. Hij dankt Prof. Roelofs voor zijn uitnemende lezing. In de pauze nemen bijna alle bezoekers deel aan de koffietafel. Des middags worden de commissievergaderingen gehouden. 7. In zijn slotwoord dankt de voorzitter degenen die de rapporten schreven, de voorzitters en rapporteurs der commissies en allen die aan de discussies hebben deelgenomen en daardoor hebben bijgedragen tot het welslagen van het congres. De secretaris der N.L.F., G. F. Witt Markus Hendrikus Geerts werd op 9 December 1900 geboren te 2e Exloërmond in Drente. Hij doorliep de H.B.S. te Assen en studeerde daarna tot 1924 aan de landmeterscursus verbon den aan de Landbouwhogeschool te Wa- geningen, waar hij in dat jaar zijn eind diploma behaalde. Hierna volgde op 1 Juli 1924 zijn benoeming tot adspirant-land- meter van het Kadaster te Zwolle en op 1 December 1925 overplaatsing als zo danig naar Eindhoven. Op 1 November 1926 werd hij benoemd tot landmeter van het Kadaster op dezelfde standplaats. Op 1 April 1929 ging hij over naar het ruil verkavelingsbureau te Leeuwarden en na opheffing van dit bureau werd hij op 1 Maart 1932 benoemd tot landmeter der Domeinen aldaar. Toen de afzonderlijke Dienst der Domeinen werd opgeheven, ging hij als landmeter van het Kadaster over naar het bureau van de landmeetkundige dienst te Leeuwarden. In deze laatste functie is Geerts tot aan zijn dood toe hoofdzakelijk belast gebleven met grens-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1952 | | pagina 54