269 regelingen van Staatseigendommen in de vier Noordelijke provincies, omdat hij in dergelijke zaken een grote ervaring had gekregen. Zijn belangrijkste werk in dezen is wel geweest de vaststelling van de grens der Staatseigendommen langs de gehele kust van Friesland en Gro ningen. Na indiening van een scriptie met als onderwerp: ,,Het recht van aanwas langs de Friese en Groninger kust", heeft hij op 22 Juli 1950 in Delft zijn ingenieurstitel behaald. Niemand heeft toen kunnen den ken, dat deze stoere en sterke mens reeds zo spoedig daarna zijn werk voor altijd neer zou leggen. Geerts was iemand van grote werkkracht, scherp verstand en helder inzicht in tal van kwesties. Dit is vooral ook buiten zijn ambtelijke loopbaan speciaal gebleken op politiek gebied, toen hij na de bevrijding al spoedig wethouder van de gemeente Leeuwarden werd, wat hij on onderbroken is gebleven. Vooral als wethouder van Financiën en ten slotte ook nog van Openbare Werken heeft hij zijn capaciteiten kunnen ontplooien en veel belangrijk werk voor zijn stad gedaan. Als zodanig was hij bij allen geacht en, evenals in het gewone burgerlijke leven, een zeer geziene figuur. Mede daardoor bekleedde hij bestuursfuncties in tal van organisaties, ook op sportgebied. Zo was hij o.a. sinds kort voorzitter van de Friese Elfstedenvereniging. De tocht zelf heeft hij enige malen mee uitge reden. Blijkt hieruit reeds, dat Geerts een sportieve figuur was, deze sportiviteit was ook in algemene zin een kenmerkende eigenschap van hem, evenals de gelijkmatigheid van zijn humeur. Hij was een bezadigd mens met een flink karakter, niet gemakkelijk van zijn stuk te brengen, en wie niet gauw iets te veel was. Heeft hij toch te veel op zijn zeer zeker sterke schouders genomen? Op 12 Augustus j.l. moest hij na een tijdelijke instorting, gevolg van overspanning, volstrekte rust nemen. Aanvankelijk leek zijn sterke ge stel het te zullen winnen van de slopende krachten, maar op 29 Augus tus is hij plotseling overleden. Groot was de verslagenheid in wijde kring. Wij hebben hem leren kennen als een door allen zeer gewaardeerd collega en medewerker, en als iemand met door eenvoud en hartelijkheid gekenmerkte om gangsvormen. Onze diepgevoelde deelneming gaat uit naar zijn gezin, waarvan hij een toegewijd hoofd was, vol liefde voor zijn vrouw en beide zoons, bij wie hij een grote leegte zal achterlaten. Op 2 September is Geerts, geheel in overeenstemming met zijn op vattingen, in alle eenvoud en zonder ceremonieel, ter aarde besteld op de algemene begraafplaats te Leeuwarden. Er werden, afgezien van een kort persoonlijk woord van een der naaste familieleden, geen toe spraken gehouden, maar zeer groot was de belangstelling, ook uit ka dastrale kringen. Wij zullen hem blijven gedenken in vriendschappelijke en waarde rende herinnering. J. Kleefstra

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1952 | | pagina 55