270 Verslag Een nieuwe rekenmachine van de toestand der Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en van hetgeen door haar in verband met artikel la der Statuten is verricht sedert de Algemene Vergadering van October 1951 (artikel 16a Huishoudelijk Reglement) Het ledental der Vereniging liep iets terug. Wij tellen thans 191 ge wone en 68 buitengewone leden, tegen respectievelijk 199 en 70 in het vorige jaar. Helaas ontvielen ons door overlijden de leden L. J. A. M. Oomes, A. Tichelaar, Ir. M. H. Geerts en de buitengewone leden J. Zijlstra J.T.zn, J. B. Th. Vriend. De vergaderingen van het Hoofdbestuur der N.L.F. werden bij gewoond door de aangewezen vertegenwoordigers E. Prinsen en W. J. Hemmes. Ir. Schuurman had zitting in de commissie aangaande de organisatie van de regionale bijeenkomsten der N.L.F. Het lidmaatschap van de Internationale Landmeters Federatie ging over van onze Vereniging op de Nederlandse Landmeetkundige Fede ratie. Met aanverwante verenigingen vond uitwisseling van periodieken plaats. Groningen, September 1952. De Secretaris, W. J. Hemmes De „Automatische Relais Rekenmachine Amsterdam" is op 21 Juni 1952 in tegenwoordigheid van de Minister van O.K. en W. officieel in gebruik genomen door het Mathematisch Centrum, waar deze ma chine, als eerste van haar soort in Nederland, werd gebouwd. In de toespraken der professoren Clay, Schouten en Van Wijngaarden werd het een en ander over het tot stand komen en de aard van deze voor Nederland zo belangrijke inrichting gememoreerd. Het kort na de oorlog gestichte Mathematisch Centrum onderscheidt zich van alle andere werkcentra van deze soort door zijn brede opzet en vier afdelingenZuivere- en toegepaste wiskunde, Statistiek en Rekenafdeling, die belangrijke diensten aan de gemeenschap en moge lijkheden aan onze wiskundigen bieden. Tekenend is, dat voor het te vestigen internationaal mathematisch centrum de beslissing nog slechts hing tussen Amsterdam en Rome, tot welke laatste stad tenslotte werd besloten. Het nationaal centrum aldaar zal nu ongetwijfeld profiteren van de in verband met die keuze daar te plaatsen vol-electronische reken machine, zoals op den duur ieder land er eigenlijk een nodig heeft, doch waarvoor te onzent nog de middelen ontbreken. De kosten hiervan liggen in de orde van grootte van I millioen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1952 | | pagina 56