314 is voor woonflats. Misschien ware „het moderne bedrijfsleven" gebaat met de mededeling, dat ook industrieflats, zoals er in Rotterdam reeds verschillende bestaan, tot appartementen kunnen worden gemaakt. Het kleurige omslag met zijn „moderne" belettering doet niet ver moeden welk een nare grauwe papiersoort de tekst moet dragen. Het komt mij voor, dat zelfs voor deze luttele prijs iets fleurigers, meer passend bij de kwaliteit van het geschrevene, had kunnen worden ver kregen. Jonas Stadia, 1951/3. „De beschrijving van de onroerende goederen in de notariële akten", door A. Verhees. Een beschouwing over openbare registers en kadaster in België, bevattende een pleidooi voor nauwe samenwerking tussen kadaster en notariaat inzake de omschrijving van onroerend goed. Als ideaal ziet de schrijver: „een plan en een meting, met afpaling en regeling van de gemeenheden, zou bij elke akte van mutatie onder levenden moeten gehecht worden". W.P.N.R. 4226. „Eigendom van appartementen en lidmaatschaps rechten in een coöperatieve vereniging" door Prof. J. H. Beekhuis. Behandelt de bouw van flatwoningen in coöperatief verband en het omzetten van het lidmaatschap van de coöp. vereniging in eigendom van een appartement, zodra de wet inzake de splitsing van de eigen dom van een gebouw in appartementen in werking zal zijn getreden. W.P.N.R. 4228. „De overgang naar de eigendom van appartemen ten" door Dr. J. R. H. Buining. Zolang de nieuwe wet nog niet werkt, acht de schrijver de koop van een onverdeeld aandeel in grond met gebouw de beste wijze van handelen voor de toekomstige appartements eigenaar. De koopakte bevat tevens een reglement voor alle mede-eige naren en ook de bepaling dat vóór de splitsing in appartementen geen scheiding gevorderd kan worden (zie echter art. 1112, laatste lid, B.W.). id. Bespreking door Mr. J. H. Jonas van de rapporten van het ne Congres van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie: Mr. K. J. Bes, „Vereenvoudigd hypothecair krediet" en Ir. H. Ph. van der Schaaf, „De invloed van ruilverkaveling en hermeting op grondslag van de voor de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde ont worpen Hermetingswet op de titels der zakelijke rechten". W.P.N.R. 4230/1. „De nieuwe wet op de appartementen" door Prof. Mr. J. H. Beekhuis. De hoogleraar die zulk een groot aandeel heeft gehad in de totstandkoming van de wet van 20 Dec. 1951, Stbl. nr. 571, bespreekt in dit hoofdartikel de voornaamste punten uit de wettelijke regeling van de nieuwe figuur in ons zakenrechthet ap partement. Allgemeine Vermessungs-Nachrichten, 1952. Blz. 83 R. Ahrens,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1952 | | pagina 44