VERSCHILLENDE ONDERWERPEN Notulen 46 Duitsland, waar de reproductietechniek zich langs andere lijnen be weegt dan in Amerika of in Engeland en Nederland. Dat het boekje echter veel bevat, dat uiterst lezenswaardig is, staat onomstotelijk vast het kan ook de Nederlandse lezer stof tot nadenken en onderzoeken geven. H. C. H. Allgemeine Vermessungs-Nachrichten. 1952/11, blz. 286. W. En- gelbert schrijft over raamkaarten bij het kadaster. Een raamkaart is een kaart, volgetekend tot de randruitlijnen, tegenstelling: eilandkaart. De omvorming van de onvolledige, niet-uniforme eilandplans van het vroegere belastingkadaster tot uniforme, volledige raamkaarten, is een belangrijke opgaaf voor de Noordduitse landmeetkundige en kadaster- bureaux. De raamkaart heeft zijn nut al bewezen. De kleine nadelen tegenover eilandplans staan in geen verhouding tot de grote voordelen van een uniforme kadasterkaart. Aldus S. Het is misschien niet zonder belang voor ons land met deze erva ring in Duitsland te rekenen. Wanneer mocht worden overgegaan tot luchtkaarteren op grote schaal, is het wenselijk zich te bezinnen op de planindeling. Raamkaarten zijn door de fotogrammetrische dienst beter te tekenen, ze zijn uniform, makkelijk te administreren en aan te sluiten, liggen alle Noord, van het gehele kaartvlak wordt gebruik gemaakt. Het gebruik door andere diensten wordt eenvoudiger. Kleine overschrijdingen van enige cms moeten mogelijk blijven, de administra tie van versneden percelen moet worden geregeld (één nummer op meer plans of apart nummeren). Vergelijking van oudere pogingen op dit gebied in ons land moet gedaan worden met inachtneming van nauwkeurigheid toen en nu. De Gr. van het openbare gedeelte der Algemene Vergadering van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden te Amsterdam op 18 October 1952 o. Opening. Om ongeveer half drie richt de voorzitter, de heer E. Prinsen, zich tot de vergadering met de volgende woorden. U allen heet ik hartelijk welkom op het openbare gedeelte van onze jaarvergadering. In het bijzonder richt ik mij daarbij tot U, mijnheer Hartman, nu U zich bereid verklaard hebt een voordracht over de moderne reprografie voor ons te houden, en bovendien belangstel lenden na afloop van deze vergadering in de gelegenheid wilt stellen de kadastrale fototechnische dienst te bezichtigen. De leden zullen wel begrepen hebben, dat deze voordracht en de bezichtiging Amster-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 48