48 Deze worden onder dankzegging aan de samensteller, ongewijzigd goedgekeurd. c. Verslag ingevolge art. 16a Huishoudelijk Reglement (zie Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, jaargang 1952, aflevering 5). Als voren. d. De redactie van het Tijdschrift en de voorziening in die redactie. Voorstel van het Bestuur: Het Bestuur stelt aan de Nederlandse Land meetkundige Federatie voor, geen wijziging in de redactie aan te brengen. Het bestuursvoorstel wordt bij acclamatie aangenomen. e. Verkiezing van bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heren Ir. A. Govers (herkiesbaar) en W. J. Hemmes (herkiesbaar). Behalve die van de twee aftredende bestuursleden komen nog geen andere namen op de groslijst voor. Er worden geen andere candidaten gesteld, zodat de heren Ir. Govers en Hemmes zijn herkozen. Dezen nemen hun benoeming aan. Benoeming van een vertegenwoordiger in het Hoofdbestuur der Nederlandse Landmeetkundige Federatie wegens periodieke aftreding van de heer W. J. Hemmes. Aangezien de heer Hemmes in het Be stuur is herkozen, wordt hij op voorstel van de voorzitter opnieuw aan gewezen als vertegenwoordiger in het Hoofdbestuur van de N.L.F. g. Besprekingen in verband met het lidmaatschap van de N.L.F. Er worden geen vragen gesteld. h. Voorstel van het Bestuur, de contributie voor de buitengewone leden voor 1953 vast te stellen op 20. De penningmeester, de heer Govers, geeft aan de hand van cijfers een toelichting op het bestuursvoorstel, waarin hij er o.a. de aandacht op vestigt, dat door de diverse afdrachten voor Tijdschrift en N.L.F. er slechts een bedrag van 2.40 per buitengewoon lid overblijft voor de gewone zaken van onze vereniging. Het voorstel wordt met alge mene stemmen aangenomen. Alvorens over te gaan tot punt i, wordt het woord verleend aan de heer Greve voor het doen van enkele mededelingen over het werk van de studiecommissie. Deze deelt het volgende medeEen bekende spreuk zegt„de cost gaet voor de baet". Deze spreuk geldt ook voor de studiecommissie. Er rijzen vier vragen en wel: a. Wat heeft de commissie gedaan? b. Hoe werkt de commissie? c. Wat komt er uit de bus? d. Wanneer komt er iets uit de bus? Het werk is nog niet zover, dat de eindconclusies kunnen worden medegedeeld, maar wel valt er reeds iets van te vertellen. Er is be gonnen in September 1951 en er is eenmaal per maand vergaderd. Het hoofdaccent is gelegd op het verzamelen van feitenmateriaal. Daar na heeft men zich aan beschouwingen gewijd. Het is immers zo, dat de leden graag feiten willen zien om deze te kunnen toetsen aan de conclusies van de commissie. De personeelsformaties bij de buiten landse kadasters zijn onderzocht. Aangezien niet alle landen in dit onderzoek konden worden betrokken, is er een keus gemaakt uit de Europese kadasters en zo zijn onderzocht: 1. Napoleontische kadasters (waartoe dus ook het Nederlandse kadaster behoort), 2. Het Zwitserse

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 50